Bursa
Az Bulutlu
24.3°

Bursa Büyükşehir kendini bot hesaplarla savunuyor!

BURSA , 03 Eylül 2020 Perşembe, 22:25

Bursa Büyükşehir Belediyesi, enBursa.com'un yayınını "geçici" olarak sürdürdüğü binayla ilgili "sözleşme süresi dolmadığı halde" yıkım kararı aldı. Bu haksızlığı Bursa'ya duyuran enBursa'ya bot hesaplardan saldırı geldi

Bursa Büyükşehir kendini bot hesaplarla savunuyor!

Bugüne kadar hoşuna gitmeyen haber ve yorumları "yayından kaldırtma", basın-yayın kuruluşlarını "ilan/reklam kesme" yoluyla "ıslah" etme girişimlerine tanık olunan Büyükşehir Belediyesi'nin son icraatı, enBursa.com "geçici" ofisi hakkında "yıkım kararı" almak oldu.

enBursa.com olarak bu haksızlığı değerli okuyucularımıza, "BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN ÖZGÜR MEDYAYA 'YIKIM" haberiyle duyurduk.

Büyükşehir belediyesi tarafından istihdam edilen bazı hesaplar ise, doğru gazetecilik yaptığımız için sosyal medyadan saldırıda bulundu.

BURSA'DA MEDYANIN ÖZGÜR BIRAKILMADIĞINI İTİRAF ETTİ!

Twitter'da "garantigoz" kullanıcı adını kullanan bir kişinin yaptığı yorumda, "Özgür Medya" mı dediniz? Ufak atın bari de civcivler yesin. Bursa'da hangi medya özgür acaba? Sizin de özgürlüğünüz, Adanur ve Faruk Çelik'in müsade ettiği kadar. Sallayıp durmayın. Siz Ali Nur başkanımızın aleyhinde yazarken, onun eli armut mu toplayacaktı?" ifadesi yer aldı.

'ELİNDEKİ DEVLET GÜCÜYLE HAKSIZ CEZALANDIRMAYI DA HAKKI GÖRÜR'

Bu kişini yaptığı yoruma ise Serkan İnci'den sert yanıt geldi.

İnci, "Şimdi bu hesap bir belediyenin botu. Böyle 20-30 takipçili hesapları açmışlar, her eleştiriye cevap yazan adam istihdam ediyorlar. Ama bakın zihniyeti de ifşa ediyor, arkada konuşulanları; Siz basın olarak eleştirirken, eli armut mu toplayacaktı? Yıktıracak tabi binanızı diyor. Yani bu zihniyetin kapasitesi bu. Basının, gazetenin eleştireceği, sorunu dile getireceği gibi temel bilgiyi bile içselleştirememiş. O yüzden tarihi kulenin üstüne prefabrik de diker, altından ibrik de hediye eder Elindeki devlet gücüyle haksız cezalandırmayı da hakkı görür" dedi.

'YARGIDAN ALİNUR AKTAŞ'A TOKAT GİBİ CEVAP!' HABERİNE GİT