Bursa
Parçalı Bulutlu
29.1°

Bursa Büyükşehir'in personel politikası! 5 kişi çıkar, 19 kişi al...

BURSA , 10 Eylül 2019 Salı, 16:51

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde işçi kıyımı yapıldığı iddia ederek, İstanbul'da Bursa'da yapılanın tam 11 katı tasarruf sağlandığını söyledi.

Bursa Büyükşehir'in personel politikası! 5 kişi çıkar, 19 kişi al...

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş'un Twitter hesabından yaptığı iki ayrı paylaşım dikkati çekti.

'DAHA YANDAŞ KADROLAR DEVŞİRMEK İÇİN...'

İlk paylaşımında Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde işçi kıyımı yapıldığını iddia eden Akkuş, "Alinur Aktaş, atamayla göreve geldi. İlk icraatı, belediyede işçi kıyımı oldu. Kaç yıldır AKP'nin yönettiği belediye şirketlerinden yüzlerce kişi çıkarıldı. Yerlerine de 'daha' yandaş kadrolar devşirildi. Örneğin; Jeotermal AŞ'den çıkarılan 5 kişinin yerlerine tam 19 kişi alındı. Bursa'da duyan gören olmadı. İşçiler işe iade davalarını birer birer kazanıyor. Ama işe alınan yok. Hak, hukuk, adalet; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın umurunda değil" dedi.

Mesajına Eski Başbakan Yardımcısı ve AK PARTİ Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ile AK PARTİ Bursa İl Başkanı Ayhan Salman'ın da etiketleyen Akkuş, "Haberiniz yoksa.. Çoook ayıp... Haberiniz var ve buna göz yumuyorsanız, çooook daha büyük ayıp..." ifadelerini kullandı.

CHP Bursa İl Başkanı Akkuş, ikinci Twitter mesajında ise İstanbul'da tartışmalara yol açan "israf sergisi"ne atıfta bulundu.

'12 MİLYON LİRA TASARRUFU ALKIŞLAYANLAR..:'

2017 Kasım ayı başında göreve gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın, o dönem makam aracı kısıtlamasıyla 12 milyon lira tasarruf edildiğine ilişkin açıklamalarının yer aldığı gazete kupürlerini paylaşan Akkuş, "AKP'li Alinur Aktaş, makam aracından '12 MİLYON LİRA' tasarruf açıkladığında alkışlayanlar, tam 11 katı olan 130 MİLYON LİRA tasarrufa giden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştiriyor..." yorumunda bulundu.

AKTAŞ'IN 3P FORMÜLÜ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, göreve geldiğinde belediye yönetimindeki anlayışını 3P formülü olarak açıklamış, 3 P'nin "para, proje, personel" olduğunu söylemişti.