Bursa
Az Bulutlu
33.4°
enBursa Haber

Bursa Büyükşehir'den skandal 'başlık'

BURSA , 26 Haziran 2019 Çarşamba, 22:18

Bursa Büyükşehir Belediyesi personeli Kızılay'a kan bağışında bulundu. Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'nın söz konusu haberi "Büyükşehir'den 'kanlı' hizmet" başlığıyla duyurması şaşkınlık yarattı.

Bursa Büyükşehir'den skandal 'başlık'

Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, bir skandala daha imza attı.

Büyükşehir Belediyesi ile ilgili gelişmeleri basın kuruluşlarına duyuran Daire Başkanlığı, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı personelinin Kızılay'a yaptığı kan bağışı haberini "Büyükiehir'den 'kanlı' hizmet" başlığıyla duyurdu.

Söz konusu haber şöyledi:

"Büyükşehir'den 'kanlı' hizmet

Bursa'da hayatı kolaylaştıracak tüm projelere büyük emek harcayan Bursa Büyükşehir Belediyesi personeli, Kızılay'a kan bağışı yaparak önemli bir sosyal sorumluluğu da yerine getiriyor.

Bursa'da ulaşımdan çevreye, altyapıdan spora, turizmden tarihi kültürel mirasa kadar her alanda önemli projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projelerinde de aktif olarak rol almaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı da önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getirerek, Kızılay'a kan bağışı kampanyası düzenledi. Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde görevli 350 personel, gönüllü kan bağışçısı olurken, sabah saatlerinde Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önüne gelen Kızılay'ın mobil kan bağışı aracında kan alımlarına başlandı. Kayıt formlarını dolduran personel, tek tek bağış yaparken, bağışçıların tamamı kan verene kadar kampanyanın devam edeceği belirtildi."

Büyükşehir Belediyesi'nin personelinin yaptığı kan bağışını "kanlı hizmet" başlığıyla duyurması başta Bursa basın camiası olmak üzere şaşkınlıkla karşılandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, daha önce de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı afişlerinde bir skandala yol açmış, altında Başkan Alinur Aktaş'ın imzasının bulunduğu afişlerde "Atatürk'ü Anma" ifadesi yer almamıştı. Konu yerel ve ulusal basına yansıyınca afişler değiştirilmişti.