Bursa
Çok Bulutlu
22.2°

Bursa Büyükşehir'den 'karidesli' ihale!

BURSA , 07 Ocak 2020 Salı, 10:12

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin "Proje, Yatırım ve Hizmetlerin Kamuoyuna Duyurulması" hizmeti için yaptığı 30 milyon 392 bin liralık ihale geniş yankı buldu. Aynı hizmet için birkaç yıl önce yapılan 10-12 milyonluk ihalede bedelin 30 milyon lirayı aşması dikkat çekti.

Bursa Büyükşehir'den 'karidesli' ihale!

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, belediyenin satın aldığı ve organizasyonları 2021'e kadar devam edecek hizmetler arasında, yemek ikramı, 5 yıldızlı otelde konaklama, sahne süslenmesi, yerel ve ulusal kanallarda tanıtım yer aldı.

Organizasyonlar kapsamında Bursa'ya gelen konuklar, 4 ve 5 yıldızlı otellerde ağırlanacak, konuklar için hediye çantaları hazırlanacak.

Organizasyonlarda verilecek yemek menüsü de tartışmalara yol açtı. Menüde kuver tabağı, iri kıyım rokalı mevsim salata, ezine beyaz peynir ve kavun, közde patlıcan salata, deniz börülce, lakerda, karides söğüş, kalamar tava, buğulama veya ızgara balık, 17 çeşit ordöv tabağı, soğuk ve sıcak içecekler yer aldı.

Organizasyonlardaki ikramlarda da 8 kişilik masalara antep fıstık ve bademli karışık çerez tabağı, tatlı-tuzlu kuru pasta verileceği belirtildi.

EN BORÇLU BELEDİYELER ARASINDA

İhalenin bu denli geniş yankı bulmasının en önemli nedeni Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin en borçlu belediyeler arasında yer alması.

Büyükşehir Belediyesi, daha önce de çiçek alımı, sosyal ve kültürel hizmetler için otobüs kiralaması, tanıtım materyalleri yaptırılması ve 'Hoş geldin bebek' seti alımı için 15 milyon 169 bin 550 TL harcamıştı.

DAHA ÖNCE 10-12 MİLYON OLAN İHALE BEDELİ ŞİMDİ 30 MİLYON'U AŞTI

Bursa Büyükşehir Belediyesi, benzer ihaleleri daha önce de yapmıştı, ancak kapsam ve miktarın büyüklüğü dikkat çekti. Henüz birkaç yıl önce 10-12 milyon TL civarında bedel biçilen aynı hizmetlerin 30 milyon TL'yi aşması ve sürenin 14 Ekim 2019 ile 11 Ekim 2021 arasında belirlenmesi dikkat çekti.