Bursa
Açık
29.9°

Bülent Gümüş yazılarıyla enBursa.com'da

BURSA , 08 Haziran 2020 Pazartesi, 11:16

Bursa'nın yeni nesil dijital yayın platformu enBursa.com, kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. İnovasyon ve ArGe yönetimi, mühendislik ve teknoloji yönetimi, girişimcilik ve stratejik yönetim alanlarında uzman bir isim olan Dr. Bülent Gümüş, yazılarıyla enBursa.com'da...

Bülent Gümüş yazılarıyla enBursa.com'da

Bursa basınında internet gazeteciliğine yeni bir soluk getiren enBursa.com, geleceğe doğru sağlam adımlar atıyor.

Dinamizm ve deneyimi, dijital mecrada buluşturan enBursa.com, güçlü kadrosuna deneyimli bir kalem daha ekledi.

İnovasyon ve ArGe yönetimi, mühendislik ve teknoloji yönetimi, girişimcilik ve stratejik yönetim alanlarında uzman bir isim olan Dr. Bülent Gümüş, yazılarıyla enBursa.com'da...

Dr. Bülent Gümüş'ün ilk yazısı yarın...

BÜLENT GÜMÜŞ KİMDİR?

Dr. Bülent Gümüş, 1974 yılında Artvin'in Şavşat ilçesinde doğdu. İlkokul 4'e kadar Ankara'da okuduktan sonra Bursa'ya taşındı. Dumlupınar İlkokulu, Değirmenlikızık Ortaokulu ve Yıldırım Beyazıt Lisesi'nde okuduktan sonra 1991 yılında tekrar Ankara'ya dönerek üniversite eğitimini ODTÜ Makine Mühendisliği'nde tamamladı. Makine Mühendisliği Yüksek Lisans derecesini Texas Tech Üniversitesi'nden 1998 yılında aldı. 1998-2006 yılları arasında Texas'ta savunma sanayisinde mühendis, proje yöneticisi ve program yöneticisi olarak çalıştı. Çalışırken Southern Methodist Üniversitesi'nde Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans programından dersler aldı ve 2005 yılında Makine Mühendisliği Doktora derecesini Texas Tech Üniversitesi'nden aldı.

Dr. Gümüş, 2006 yılında Türkiye'ye döndü, savunma sanayisinde kısa bir süre Proje Yöneticisi olarak çalıştıktan sonra 2007 yılında TOBB ETÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde Yardımcı Doçent olarak akademik kariyerine başladı ve Mart 2012'ye kadar bu görevine devam etti. TOBB ETÜ'deki görevi süresince, Texas Tech Üniversitesi'nde ve Katar Üniversitesi'nde Ziyaretçi Akademisyen olarak lisans ve lisansüstü dersler verdi. Mart 2012-Nisan 2014 tarihleri arasında BAE Systems isimli uluslararası savunma sanayi firmasının Savaş Uçakları biriminde Program Yönetimi ve İş Geliştirme alanlarında danışman olarak çalıştı.

Dr. Gümüş, yeni ürün tasarımı, inovasyon ve ArGe yönetimi, mühendislik ve teknoloji yönetimi, proje yönetimi, girişimcilik, süreç iyileştirme ve stratejik yönetim alanlarında araştırmalar yapmakta, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. TÜBİTAK, TTGV, İSO ve Kalkınma Ajansları gibi kuruluşların desteklediği proje ve yarışmalarda hakemlik ve izleyicilik yapmaktadır.

Dr. Gümüş, şu anda, kurucu ortağı olduğu innoCentrum firmasında Genel Müdür olarak görevine devam etmekte ve vakit bulduğu zamanlar Bilkent, Hacettepe ve TED Üniversitelerinde ders vermektedir.