Bursa
Açık
7.1°
enBursa Haber

Bülent Arınç'tan maaş zammını eleştirenlere tepki: Edepsizler!

GÜNCEL , 01 Temmuz 2019 Pazartesi, 17:20

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine getirilen Bülent Arınç, 18 bin TL'lik maaşını eleştirenlere tepki gösterdi. Arınç, "Benim ne alacağımı ben düşünmüyorum ki nitekim bazı edepsizler bunun üzerine yorum yapsınlar. Milletvekili ne kadar alıyor, emeklisi ne kadar maaş alıyor seni ne ilgilendiriyor kardeşim?" dedi.

Bülent Arınç'tan maaş zammını eleştirenlere tepki: Edepsizler!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliğine getirilen Bülent Arınç, Köksal Toptan, Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin ile Yıldırım Akbulut'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları toplantıda maaşlarının 13 bin liradan 18 bin liraya çıkarılması kamuoyunda tartışma yaratmıştı.

TBMM Başkanlığı'nın, devlete hizmet etmiş kişilerin bilgi ve birikimlerinden istifade edebilmek için oluşturulan YİK üyeleri için Beştepe'de birer oda ve sekreter tahsis ettiği, şu ana kadar sadece Arınç'a verilen odanın hazırlandığı, diğer üyelerin odasının ise düzenlendiği belirtilmişti.

'SENİ NE İLGİLENDİRİYOR'

YİK Üyesi Bülent Arınç, Haber Türk'te yayınlanan programda, alacağı maaşa dair eleştirilerin gündeme gelmesi üzerine şu ifadeleri kullandı;

"Benim ne alacağımı ben düşünmüyorum ki nitekim bazı edepsizler bunun üzerine yorum yapsınlar. Milletvekili ne kadar alıyor, emeklisi ne kadar maaş alıyor seni ne ilgilendiriyor kardeşim?"

'BENİM İÇİN KIYMETLİ İNSANLAR'

Arınç, Cumhurbakanı Erdoğan'ın yanında neden aktif olarak tekrar yer aldığına dair soruya ise, "Bu benim hem insani bir görevimdir hem de İslami bir görevimdir. Ben onlar için kıymetli bir insanım onlar da benim için kıymetli insanlardır" yanıtını verdi.

CHP ARINÇ'I AYIPLADI

EYT'DEN TEPKİ

Arınç'ın "edepsizler" açıklamasına en büyük tepki emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ve ABO (aylık bağlama oranları) mağdurlarından geldi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşme ve Dayanışma Derneği İl Temsilcileri Koordinatörü Alper Özüpak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Biz yapılan zamMa itiraz ettik, YİK kurulu üyesi Bülent Bey'in bize cevabı, fikrimizi söyledik diye edepsiz olduk." ifadelerini kullandı.