Bursa
Açık
11.6°

BUİGDER'de hedef internet yasası

BURSA , 24 Nisan 2019 Çarşamba, 14:44

Bursa İnternet Gazetecileri Derneği (BUİGDER) yönetimi yeni dönemin Mesut Demir başkanlığında ilk yönetim kurulu toplantısını yaptı. Toplantıda oluşturulan komisyonlarla bu yıl çıkarılması beklenen internet yasası ile ilgili çalışmalara başladı.

BUİGDER'de hedef internet yasası

Bursa İnternet Gazetecileri Derneği'nin (BUİGDER) yeni yönetimi, ilk toplantısını Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) lokalinde yaptı.

BUİGDER üyeleri Canan Yılmaz, Serkan Yetişmişoğlu ve Sümeyye İnan'ın da katıldığı toplantıda Mesut Demir başkanlığındaki yönetim kurulunun görev dağılımı şöyle gerçekleşti:

Başkan Yardımcısı Bahar Görgün, Genel Sekreter Murat Bilir, Sayman Aydın Gümüş ve üye Esat Kaplan.

Yönetim Kurulu toplantısında 4 de komisyon oluşturuldu. Halkla İlişkiler Komisyonu başkanlığına Bahar Görgün, Mali Hizmetler Komisyonu başkanlığına Aydın Güneş, Hukuk Komisyonu başkanlığına Murat Bilir ve Etkinlikler Komisyonu başkanlığına Esat Kaplan getirildi.

Toplantıya konuk olan Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, çıkarılması planlanan internet yasasının son durumu ile ilgili bilgi verdi. İnternet yasasının çıkarılmasının önemine vurgu yapan Kolaylı, Bursa İnternet Gazetecileri Derneği ile de bu konuda birlikte hareket edeceklerini söyledi.

Bursa İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Mesut Demir de internet yasasının günümüz şartlarında geç kalmış bir yasa olduğunu belirterek, "İnternet yasası ile ilgili çalışmaların yapılacağı Hukuk Komisyonu'nu kurduk. BUİGDER Hukuk Komisyonu, çalışmalarına bugün itibariyle başlıyor. TBMM'de komisyonlarda bekleyen internet yasasına katkı sağlayacak çalışmayı hazırlayarak ilgili bakan ve milletvekilleriyle paylaşacağız" dedi.