Bursa
Çok Bulutlu
15.6°
enBursa Haber

BUDO çekildi, İDO girdi

BURSA , 26 Temmuz 2019 Cuma, 12:13

BUDO'nun "zarar" gerekçesiyle nisan ayı sonunda iptal ettiği Büyükçekmece hattına İDO girdi. İDO'nun Büyükçekmece-Bursa hattındaki seferleri yakında başlıyor.

BUDO çekildi, İDO girdi

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), ulaşım ihtiyaçlarına cevap verecek ve zaman avantajı sağlayacak yeni hatlar açmayı sürdürüyor.

İDO, İstanbul'un artan nüfusuna ve ulaşım ihtiyaçlarına bağlı olarak özellikle Büyükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt bölgelerinden Bursa'ya olan yolcu potansiyelinin ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefliyor.

Bu doğrultuda yeni Büyükçekmece-Bursa deniz otobüsü hattı 2 Ağustos 2019 tarihi itibariyle Cuma-Cumartesi-Pazar günleri gerçekleştirilecek.

SEYAHAT SÜRESİ KISALIYOR

Zaman avantajı sağlayan yeni hatlar eklemeyi sürdüren İDO, Büyükçekmece- Bursa deniz otobüsü hattı seferleriyle de misafirlerine seyahatlerinde zaman kazandıracak.

Büyükçekmece'den Bursa'ya seyahat planlaması yapan bir yolcu, Esenler Otogarı'na yaklaşık 70 dakika süren yolculuk sonrası yaklaşık 4 saatte Bursa'ya varabiliyor. Karayolu tercihiyle yaklaşık 5 saat 10 dakikada Bursa'ya varabilecek yolcular, İDO Büyükçekmece- Bursa hattı deniz otobüsü seferleri sayesinde sadece 95 dakikada Bursa'ya ulaşabilecek.

Bursa'ya seyahat planı yapan bir yolcunun İDO Büyükçekmece- Bursa hattı deniz otobüsü hattı seferi yerine başka bir deniz yolculuğu seçeneğini tercih etmesi halinde de 1 saatten fazla zaman kaybı oluyor. Büyükçekmece'den Yenikapı'ya ulaşmak için yaklaşık 65 dakika ve Yenikapı'dan Bursa'ya ulaşmak için yine 95 dakika olmak üzere toplamda 2 saat 40 dakika gerekirken, İDO Büyükçekmece- Bursa hattı seferlerini sadece 95 dakikalık bir seyahat süresi ile hızlı ve konforlu yeni bir alternatif olarak sunuyor.

Büyükçekmece- Bursa hattı deniz otobüsü sefer saatlerine dair aşağıdaki sefer tarifesi İDO'nun resmi sitesinde de ( www.ido.com.tr) yer alıyor.

BUDO ÇEKİLDİ İDO GİRDİ

Bursa'dan Büyükçekmece'ye deniz ulaşımı ilk olarak 1 Temmuz 2016 tarihinde Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) tarafından başlatılmış, ancak Büyükçekmece hattı 21 Nisan 2019 tarihinde yapılan son seferle birlikte iptal edilmişti.

BUDO, iptal gerekçesini açıklamamış, sadece yolcularının "Mudanya-Eminönü" hattını kullanarak İstanbul veya Mudanya'ya erişim sağlayabileceğini bildirmişti.

BUDO'nun söz konusu seferleri iptal etme gerekçesinin "zarar" olduğu iddia edilmişti.