Bursa
Az Bulutlu
20.8°

BUCOS 2. Kozmetik ve Güzellik Fuarı açıldı

EKONOMİ , 03 Eylül 2020 Perşembe, 15:32

Bu yıl ikincisi düzenlenen BUCOS Kozmetik ve Güzellik Fuarı kapılarını açtı. COVİD-19 önlemlerinin hâkim olduğu Fuar, 6 Eylül'e kadar sektör temsilcilerini ve Bursalıları fiziki ve sanal olarak ağırlayacak.

BUCOS 2. Kozmetik ve Güzellik Fuarı açıldı

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Fuar alanında bu yıl ikincisi düzenlenen BUCOS Kozmetik ve Güzellik Fuarına çok sayıda sektör temsilcisi katıldı. Bursa Estetik Sektörü Çalışanları Derneği (BESDER) Yönetim Kurulu Başkanı Gülin Çifçi, güzellik sektörünün Türkiye'de dünyadakine oranla iki katından fazla büyüdüğünü vurguladı.

Sektördeki en büyük ihtiyacın nitelikli personel olduğuna işaret eden BESDER Başkanı Gülin Çifçi, "2 yıl önce kalifiye personel ihtiyacını gidermek için derneğimizi kurduk. Bu süreçte çok önemli projeler ve çalışmalara imza attık. Her geçen gün üye sayımız artıyor. Bize verilen desteklerin de arttığını görüyoruz. Bu fuarın da sektörümüze, çalışanlarımıza ve kentimize çok önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Fiziki olarak ziyarete açık olan fuar, online olarak da izlenebilecek.

6 Eylül'de tamamlanacak fuarda çeşitli workshop etkinlikleri, sunumlar ve şovlar düzenlenecek.