Bursa
Açık
5.1°
enBursa Haber

Bu seferki "Örümcek Adam" Çin'den!

DÜNYA , 08 Haziran 2018 Cuma, 11:28

Çin'de 4. katta balkon demirlerine sıkışan bir çocuğu, o sırada sokaktan geçen bir adam binaya tırmanarak kurtardı.

Bu seferki "Örümcek Adam" Çin'den!

Çin'in Huaihua şehrinde yaşanan olayda, 2 yaşındaki olduğu açıklanan çocuğun balkon demirlerinde sıkıştığını görenler polise ve itfaiyeye haber verdi.

OLAY SIRASINDA ANNESİ YOKTU

4. katta asılı kalan çocuğu gören Zhang Xin isimli bir vatandaş, yardım ekiplerinin gelmesini beklemeden harekete geçti. Demirlere tırmanarak yukarı çıkan Zhang, çocuğu olduğu yerden kurtardı. Eski bir asker olan Zhang, bu kahramanca hareketinin ardından çevredekiler tarafından alkışlandı.

Küçük çocuğun büyükannesinin evinde olduğu, kadının ise olay sırasında nerede olduğu bilinmediği belirtildi. Zhang'ın çocuğu kurtardığı anların videosu sosyal medyada paylaşılırken, geçtiğimiz günlerde Paris'te yaşanan olayı akıllara getirdi.

27 Mayıs'ta Fransa'nın başkentinde yaşanan benzer olayda, balkondan sarkan 4 yaşındaki çocuğu, Malili bir genç kurtarmıştı. Paris'te mülteci olarak hayatta kalmaya çalışan Mamoudou Gassama, bu cesur hareketinin ardından Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından tebrik edilmiş ve Fransız vatandaşı ilan edilmişti.