Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
12.7°

'Bu kampanyayı yapanlar Bursa'yı sevmeyenlerdir'

BURSA , 17 Mayıs 2020 Pazar, 23:49

AK Parti Bursa'da Teşkilat Başkanlığı, Siyasi İşler Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulunan Cafer Yıldız, eski bakanlardan Faruk Çelik'e dönük son dönemde başlatılan karalama kampanyasıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Bursa'nın en fazla hizmeti Faruk Çelik döneminde aldığını belirten Yıldız, "Karalama kampanyalarına gülüyorum, bunlar Bursa'yı sevmeyen, Bursa'nın hizmet almasını istemeyenlerdir" dedi.

'Bu kampanyayı yapanlar Bursa'yı sevmeyenlerdir'

AK Parti Bursa'da Teşkilat Başkanlığı, Siyasi İşler Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulunan Cafer Yıldız, Bursa'nın tarihindeki en büyük hizmetleri Faruk Çelik döneminde aldığını söyledi.

Yıldız, şöyle konuştu:

"BURSA TARİHİNDEKİ EN BÜYÜK HİZMETLERİ ÇELİK DÖNEMİNDE ALDI"

"Meyve veren ağaç taşlanır. Faruk Bey'in Bursa'mız için çok değerli bir siyasetçi olduğunu düşünüyorum. Faruk Bey'in bakanlıklarından, özellikle Bursa'da milletvekili iken ve Urfa'da verdiği hizmetlerden çok memnunuz. Şehrimiz gerçekten onun döneminde tarihindeki en büyük hizmetleri aldı. Ondan sonra da bugünlerde de Bursa hizmet almakta diğer illerin gerisinde kalıyor. Bu Faruk Bey'in Bursa için ne kadar önemli bir siyasetçi olduğunu ortaya çıkarır."

Çelik döneminde yapılan hizmetlere bizzat tanıklık ettiğini belirten Cafer Yıldız, şöyle devam etti:

"KEŞKE FARUK ÇELİK GİBİ DAHA FAZLA SİYASETÇİ OLSA DA BURSA HİZMET ALSA"

"Ben uzun süre görev yaptım. Hangi ile gitseniz iş yapan bakanlar hakkında bir takım kampanyalar başlatılır. Ortada fol yok yumurta yok. Niye böyle bir karalama kampanyası yapıldığını anlayamadım ama ben Bursa açısından bakarım. Çoluk çocuğumuzun yaşayacağı bu şehirde keşke Faruk çelik gibi siyasetçiler çok olsa da Bursa hak ettiği değeri alsa. Çok üreten, az hizmet alan bir şehir Bursa. Bu Faruk Bey döneminde bayağı bir değişti. Çevre yollarından, otobanlardan, şehir içindeki parklardan köylerde yapılan çalışmalara kadar bir çoğuna şahidim. "

Yapılan karalama kampanyalarında Çelik'in olası kabine revizyonunda bakan veya Cumhurbaşkanı Yardımcısı olma ihtimalinden söz edilerek ön kesme niyeti açığa çıkarılmıştı.

Yıldız, konuyu şu sözlerle değerlendirdi:

"BU KAMPANYAYI YAPANLAR BURSA'YI SEVMEYENLERDİR"

"Faruk Bey Bursa'ya gerçekten çok büyük hizmetler verdi. Bugün Faruk Çelik'in tekrar o hizmetleri verme ihtimali varsa bundan çekinenler Bursa'yı sevmeyenlerdir bana göre. Faruk Bey bir göreve gelecekse Bursa kazanır. Bana göre Bursa'nın kazanmasını istemeyenlerdir bu kampanyayı başlatanlar."

Yıldız, Faruk Çelik döneminde yapılan hizmetlerin Çelik'ten sonra bakanlık yapanlarla kıyaslanamayacağını söyledi ve ekledi:

"FARUK ÇELİK'TEN SONRA NİCE BAKANLAR GELDİ..."

"Faruk Bey'den sonra Bursa'ya nice bakanlar geldi. Toplasan onların Bursa için yaptıklarını bir kefeye koysan Faruk Bey'in yaptıkları ile mukayese edilemez. Hak ettiği hizmetleri alamadı Bursa. Onun için Faruk Bey aleyhine yapılan kampanya Bursa aleyhine yapılıyordur bana göre. Muhalefetin bile yapmadığı bir kampanyadır."

Cafer Yıldız, Faruk Çelik'in Bursa'ya katkıları konusunda bazı örnekler de vererek şunları söyledi:

"ÇELİK, BASTIRDI, 300 MİLYON BULUNARAK ÇEVRE YOLU TAMAMLANDI"

"Bursalılar biliyor. Herkes görüyor ki Ankara'da eğer bir ilin siyaseten güçlü bir adamı ve ekibi yoksa o iller hizmet açısından geride kalıyor. Hiç unutmam çamur hâklindeydi bizim çevre yolu. O zaman o yolun bitmesi için 300 milyon gerekiyordu. Şehir içinde TIR'lar kamyonlar geziyordu. Faruk Beyin girişimleri sayesinde Bolu Tüneli'nin ödeneğinden 300 milyon lira aktarıldı da o yol bitirildi. O yol olmasa şu anda Bursa'nın trafiği ne hale gelirdi tasavvur bile edemiyorum. Buna benzer hizmetler son dakikada yapıldı. 2007'de gece yarısı Mera Kanunu değiştirilerek Çevre Yolunun Otosansit bağlantısı yapıldı. Merinos'un belediyeye devredilmesi konusunda Faruk Bey'in ciddi çalışmalar yaptığına şahidim. Saatlerce anlatabilirim hizmetleri. Bunları bilen birisi olarak yapılanlara sadece gülüyorum."

Bursa'da sosyal mesafeli cuma namazı
Bursa'da sosyal mesafeli cuma namazı
İşte 45 günde yapılan hastane
İşte 45 günde yapılan hastane
Emirsultan Meydanında tarihi gün
Emirsultan Meydanında tarihi gün
Milyarderlerin servetinin artışında korona etkisi
Milyarderlerin servetinin artışında korona etkisi