Bursa
Çok Bulutlu
8.6°

BTSO'dan acil eylem planı

EKONOMİ , 21 Mart 2020 Cumartesi, 11:12

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, korona virüsün ekonomik etkilerine karşı acil eylem planı hazırladıklarını açıkladı. Burkay, Bursa iş dünyası için hayata geçirilecek 'Nefes Kredisi Paketi'nin ayrıntılarını yakında açıklayacaklarını bildirdi.

BTSO'dan acil eylem planı

BTSO Başkanı Burkay'ın Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

"Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınına karşı üyelerimize destek olmak amacıyla Acil Eylem Planımızı hayata geçirdik.

'NEFES KREDİSİ PAKETİ'

Bugüne kadar üyelerine en fazla finansman desteği sağlayan Oda olarak, yine üyelerimizin kullanımına yönelik detaylarını yakında sizlerle paylaşacağımız avantajı bir Nefes Kredisi paketi için çalışmalarımız devam ediyor.

Dijital Oda projemiz kapsamında hayata geçirdiğimiz online hizmetlere ilaveten, Faaliyet Belgesi, İngilizce Faaliyet Belgesi ve İhale Durum Belgesini Nisan ayı sonuna kadar http://btso.org.tr internet adresimizden 'ücretsiz' olarak alabilirsiniz.

Tüm üyelerimizin ve sektörlerimizin görüş ve önerilerini en etkin şekilde takip edebilmek adına Oda bünyesinde sektör temsilcilerimizden oluşan bir kriz yönetim ekibi oluşturduk.

'BTSO YANINIZDA'

Üyelerimizin görüş ve önerilerini aldığımız saha araştırma anketlerimize devam ederken, siz değerli üyelerimizle iletişimimizi daha da güçlendirmek adına Oda web sitemizde 'BTSO Yanınızda' panelimizi oluşturduk.

Ayrıca 0533 145 46 13 numaralı 'Üye WhatsApp İletişim Hattı'nı da uygulamaya koyduk. Bu platformların yanı sıra btsoyaninizda@btso.org.tr mailimizden de üyelerimiz firmaları ve sektörleri ile ilgili tüm sorunlarını ve çözüm önerilerini bizlere en hızlı şekilde ulaştırabilirler.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak işverenlerimizin ve çalışanlarımızın bu süreçte mağdur olmaması adına tüm imkanlarımızla desteklerimizi ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Hem insanlarımızın hem de firmalarımızın yaşamını tehdit eden bu virüs salgınını da dayanışma ve birlik içerisinde en kısa sürede atlatacağımıza inanıyorum."