Bursa
Çok Bulutlu
3.1°
enBursa Haber

Bozdağ: AA'ya iftira ediyorlar

GÜNCEL , 22 Haziran 2018 Cuma, 13:15

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Anadolu Ajansı'nın (AA) seçim sonuçlarını manipüle edeceği iddialarına ilişkin olarak, "İftira ediyorlar" dedi.

Bozdağ: AA'ya iftira ediyorlar

Yozgat'ın Saraykent ilçesinde basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bozdağ, şunları söyledi:

'KILIF UYDURMA ÇABASI'

"Kendi seçim sonuçlarına dönük başarısızlıklarına kılıf uydurma çabalarından başka bir şey değildir. Anadolu Ajansı hiçbir sonucu manipüle etmez. Anadolu Ajansı'na iftira ediyorlar ve onlar yargıda bu iftiralarının hesabını Anadolu Ajansı'na vereceklerdir. Anadolu Ajansı, hiçbir haberinde seçimler için ve seçimler dışında Türkiye'yi ve Türk halkını yanıltmamıştır, dürüstçe görev yapmıştır."

'İMKANI YOK'

"Anadolu Ajansı, son 5 yıldır Türkiye'nin seçimlerini kendi imkanlarıyla bütün abonelerine, sandık sandık aksettirmeye çalışıyor. Bütün bunları da bir dürüstlük ve doğruluk içerisinde yapıyor. Herkes de görüyor ki YSK'nın verdiği sonuçlarla Anadolu Ajansına verdiği sonuçlar yüzde 100'e yakın denecek şekilde örtüşüyor. Anadolu Ajansı hiçbir sonucu manipüle etmez. Ama şimdiden bunlar Recep Tayyip Erdoğan'ın aldığı oyların önde çıkacak olmasından endişeliler. Tayyip Bey'in ya da AK Parti'nin oyları geride çıktığı zaman Anadolu Ajansı ileride verebilir mi? Veremez. Böyle bir şeyin imkanı yok."