Bursa
Açık
28.7°

Biz Afyon'a giderken, turist Bursa'ya niye gelsin?

BURSA , 30 Eylül 2019 Pazartesi, 12:48

Başkanlığını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın yaptığı Bursa Belediyeler Birliği, 10-13 Ekim'deki hizmet içi eğitim seminerini Afyon'da yapacak. Daha önce de AK PARTİ Bursa İl Başkanlığı teşkilat kampını Afyon'da yapmıştı.

Biz Afyon'a giderken, turist Bursa'ya niye gelsin?

Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz, "Bu işte bir tuhaflık var!" başlıklı yazısında çarpıcı bir noktaya dikkat çekti.

Yılmaz'ın yazısı şöyle:

"Bir yandan Bursa'yı turizmde öne çıkarmak için termalden kongre turizmine her alanda hamleler yapıyoruz, bir yandan da Bursa'da olabilecek organizasyonlar için başka kentlere gidiyoruz.

Örneğin...

Bursa Belediyeler Birliği 10-13 Ekim tarihleri arasında planladığı hizmet içi eğitim seminerini Afyon'daki bir termal otelde yapma kararı aldı. Daha önce de AK Parti İl Başkanlığı teşkilat kampını aynı yerde yapmıştı.

Kendimiz başka kentlere giderken başkaları Bursa'ya neden gelsin ki?"

AK PARTİ TEŞKİLATI SANDIKLI'DA TOPLANMIŞTI

Yılmaz'ın sözünü ettiği AK PARTİ teşkilat toplantısı Mart 2018'de Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesindeki Hüdai Kaplıcalarında bulunan termal bir otelde yapılmıştı.

Toplantıya dönemin Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile eski Bakanlar Efkan Ala ve Mehmet Müezzinoğlu ile milletvekilleri de katılmıştı.

BURSA TERMAL UNVANINI AFYON'A KAPTIRDI

Sadece yakın dönemde değil, tarih boyunca bir kaplıca kenti olan Bursa, son yıllarda bu unvanını Afyon'a kaptırmış durumda.

Bursa'nın sağlık turizminde merkez haline gelmesi amacıyla geniş kapsamlı çalışmalar yürütülüyor. Bu amaçla Sıcaksu bölgesinde projelendirilen dev termal tesis için yerli ya da yabancı yatırımcı arayışları sürüyor. Ancak hazırlıkları yıllardır süren proje konusunda bir ilerleme sağlanabilmiş değil.

Konya'da bir doğa harikası
Konya'da bir doğa harikası
PKK/KCK'ya şafak operasyonu
PKK/KCK'ya şafak operasyonu
Tabiat harikası Limni Gölü
Tabiat harikası Limni Gölü
Yaylalarda görsel şölen
Yaylalarda görsel şölen