Bursa
Parçalı Bulutlu
28.2°

'Bir gün herkes EYT'li olacak!'

GÜNCEL , 15 Temmuz 2019 Pazartesi, 23:02

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) bir kez daha sosyal medyayı salladı. "#EYTGençlerleDahaGüçlü" etiketiyle yapılan çalışmaya milletvekillerinden de destek geldi.

'Bir gün herkes EYT'li olacak!'

EYTSYDD, emekliliğin her geçen gün daha büyük bir hayal haline geldiği gerçeğinden yola çıkarak, bu kez gençlere çağrı yaptı.

EYTSYDD'nin sosyal medyada "#EYTGençlerleDahaGüçlü" etiketiyle başlattığı sosyal medya mitinginde yine binlerce paylaşım yapıldı.

EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, "Eşimizle, çoluk çocuğumuzla veriyoruz bu hak mücadelesini. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımız, sizlerin geleceği için varız, buradayız, mücadeleye devam edeceğiz." dedi.

Özüpak, ikinci mesajında da "Gençlerden geleceğe mektup" yarışması düzenleyen hükümete seslendi. Özüpak, "Anne baba EYT'li, gençlik 65 yaşla mezarda emekli ve ABO değişimiyle geleceğe güvenle bakamıyor. İnsanca yaşam için yasa değişimi şart. Gençlik bilinçlendi" ifadelerini kullandı.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, "#EYTGençlerleDahaGüçlü. Her genç bir gün #EYT li olacak.Özünde hak mücadelesi herkesi içeriyor. Mezarda emeklilik yerine hakkı olan emeklilik için mücadele edenler engelleri aşacak. #EmeklilikteYaşaTakılanlar diye değil emeklilikte hakettiği gibi yaşıyanlar olacak" mesajını paylaştı.

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, "EYT'lilerin haklı mücadelesi sadece kendileri için değil, gelecek nesillere de örnek olacak bir hak arama mücadelesidir. EYT lütuf değil haktır." ifadelerini kullandı.

Eski DİSK Başkanı ve CHP Mİlletvekili Süleyman Çelebi, "Bizler bu mücadeleyi sadece kendimiz için değil, çocuklarımız için, gelecek nesil için de veriyoruz. Gençlerimiz de bu bilinçle, varlık ve destekleriyle bizlere güç veriyor" dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun da Çelebi ile aynı ifadeleri kullandı.