Bursa
Çok Bulutlu
9.3°
enBursa Haber

BBP lideri Destici'den seçim tahmini

GÜNCEL , 18 Haziran 2018 Pazartesi, 12:23

24 Haziran seçimlerine Cumhur İttifakı ile birlikte giren Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP'nin barajı aşamaması halinde ittifakın 400'den fazla milletvekili çıkaracağını savundu.

BBP lideri Destici'den seçim tahmini

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CNNTÜRK'e konuştu. Destici'nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

'HDP BARAJI AŞAMAZSA..:'

"Sayın Erdoğan lehine 1. turda bitecek. Bunu sahada net görüyoruz. Milletvekili seçimlerinde de sürpriz beklemiyorum. Cumhur İttifakı lehine bitecektir. Cumhur İttifakı'nın 350 gibi bir sayıyla seçileceğini, HDP barajı aşamazsa 400'ün üzerinde görüyorum. HDP barajı aşamayacak gibi görüyorum. HDP'nin aşmaması da gerekir. HDP eşittir PKK. Ben Selahattin Demirtaş'ı ziyaret eden siyasileri de kınıyorum. Bana göre, ha Murat Karayılan, ha Selahattin Demirtaş. Biri dağdaki, biri Brüksel'deki, biri Meclis'teki vazifesini yapıyor. Benim bildiğimi diğer siyasiler bilmiyor mu?"

'BBP ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPACAK'

"18 isim aday gösterildi. Kaçı seçilir, Meclis'te olur demek için erken. 18 adayımızda çok ciddi bir şekilde çalışıyor. BBP camiası Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için çalışıyor. BBP 10 yıl gibi bir aradan sonra, ilk defa TBMM'de temsil edilecek. Bunu önemsiyoruz. Biz bu ittifakı 24 Haziran'a kadar yapmadık. Temenni ediyoruz, öyle görüyoruz ki, seçimden sonra da devam edecek. Sistem tam oturana kadar BBP üstüne düşeni yapmaya devam edecek. İşin hükümette yer alma kısmında bir pazarlıkta olmadık. Sayın Cumhurbaşkanı'nın takdiridir. Bir görev düşerse BBP bundan kaçmaz. Bugün itibarı ile bir konuşmuşluğumuz yok."