Bursa
Açık
23°

BBP lideri Destici'den EYT açıklaması

GÜNCEL , 03 Ekim 2019 Perşembe, 18:26

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, devletin EYT'lilere sözü olduğunu belirterek, "Devlet, devlet olmanın gereğini yerine getirmelidir. Bu hakkın verilmesini istiyoruz." dedi.

BBP lideri Destici'den EYT açıklaması

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis'in yeni döneme başlamasıyla birlikte 3600 ek gösterge ve emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) gibi bir çok sorunun gündeme geleceğini söyledi.

Özel bir TV kanalarına açıklamalarda bulunan Destici, EYT konusunda şunları söyledi:

"Sayın Cumhurbaşkanı bir çalışma başlattı. Dolayısıyla, bu hakkın verilmesi hususunda devletin vatandaşlara sözü var.. Maç içinde kural değiştirilmemeli. Devletin milletine güveni sarsan uygulamalar yapmaması gerekir. Bu hak kaybının ortadan kaldırılması lazım. Emeklilere ikramiye için kaynak yok dendi! Lakin daha sonra kaynak buldu. Şimdi bu EYT ile alakalı vatandaşın haklı beklentileri var ve inşallah bu dönemde karşılanır diye ümit ediyorum. "

"Türkiye, geçmişte erken emeklilikteki yanlış uygulamaların faturasını bugün hala ödüyor, bunun biz de farkındayız. Fakat şu anda, 'emeklilikte yaşa takılanlar' diye hak talep eden topluluğun talebini de haklı buluyoruz. Çünkü devlet, devlet olmanın gereğini yerine getirmelidir. Bu hakkın verilmesini istiyoruz. Yüksek maliyetten bahsediliyor, doğrudur. Fakat bu maliyet, bütçede ödediğimiz 117 milyarın sadece yüzde 10'una tekabül etmektedir. Türkiye, hızlı bir şekilde geçmişte yakaladığı ekonomik istikrarı yakalar ise bu kardeşlerimizin hakkı olan emekliliğin kısa sürede verileceğine ben inanıyorum. Ayrıca bu hakkın verilmesi noktasında, dün de mücadele ettik, bugün de etmeye devam edeceğiz."