Bursa
Çok Bulutlu
21.1°

BBP'li heyet Bursa'da afet bölgesini inceledi

BURSA , 25 Haziran 2020 Perşembe, 11:22

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı ve beraberindeki heyet, sel felaketinin yaşandığı Bursa'nın Kestel İlçesine bağlı köylerde incelemelerde bulunuldu.

BBP'li heyet Bursa'da afet bölgesini inceledi

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, Bursa İl Başkanı Salih Uçak, Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın ve il yöneticileri sel felaketinin yaşandığı Dudaklı, Narlıdere ve Kayacık köylerinde incelemelerde bulunarak, sel mağdurları ile biraraya geldi. Dudaklı Köyü Muhtarı İsmail Esen'den yaşananlar hakkında bilgi alan BBP heyeti, bölge halkının mağduriyetinin giderilmesi konusunda girişimlerde bulunacaklarını belirtti.

"HİÇ BİR RANT İNSAN HAYATINDAN ÖNEMLİ DEĞİL"

İmar rantına kurban edilen şehirleşme yanlışları ve altyapı eksiklikleri gibi sebeplerin yanında, sanayi kuruluşları başta olmak üzere, çevreye verilen zararlar ve yeşil alanların yok edilmesinin bu felaketlerde önemli bir payı olduğunu belirten BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, hiç bir rantın insan hayatından önemli olmadığını söyledi. Alfatlı, "Doğayı korumak mecburiyetindeyiz. Doğayla çevreyle ilgili neden olduğumuz tahribatlarla insanlığa ve gelecek nesillere zarar veriyoruz"dedi. BBP Bursa İl Başkanı Salih Uçak'da, imar planlarına dikkat çekerek, yerel yöneticilerin planlamalarda daha hassas olmasını istiedi.