Bursa
Çok Bulutlu
29.2°

BBP'den sel felaketinin yaşandığı yerlere ziyaret

BURSA , 25 Haziran 2020 Perşembe, 20:01

BBP Bursa heyeti, sel felaketinin yaşandığı Kestel İlçesine bağlı köylerinde incelemelerde bulunuldu.

BBP'den sel felaketinin yaşandığı yerlere ziyaret

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Yeminli Mali Müşavir Ekrem Alfatlı, Bursa İl Başkanı Salih Uçak, Nilüfer, İlçe Başkanı Mustafa Aydın ve il yöneticileri ile beraber, sel felaketinin yaşandığı Dudaklı, Narlıdere ve kayacık köylerine giderek sel mağdurları ile görüştüler.

BBP heyetini Dudaklı Köyü Muhtarı İsmail Esen karşılayıp felaketle alakalı bilgilendirme yaptı.

BBP Genel Başkan Yardımcısı ALFATLI burada yaptığı konuşmada; Felaketin baş gösterdiği andan itibaren, başta Jandarmamız olmak üzere güvenlik güçlerimiz, arama kurtarma faaliyetinde bulunan ekipler, Bursa Valimiz ve devlet bürokrasisi, Büyükşehir Belediye, İlçe Belediye ekipleri ve bunun yanında cansiperane çalışan tüm kurum ve kuruluşlarımızın personeline teşekkür ediyorum. İnşallah yaralar en kısa sürede sarılacak, tüm mağduriyetler giderilecektir. Biz BBP ve Alperen'ler olarak vatandaşlarımızın yanındayız ve her zaman da yanında olacağız, dedi.

HİÇBİR RANT, İNSAN HAYATINDAN ÖNEMLİ DEĞİL

Yaşanan bu tür felaketleri, imar rantına kurban ettiğimiz şehirleşme yanlışları ve altyapı eksiklikleri gibi sebeplerin yanında, sanayi kuruluşları başta olmak üzere, çevreye verilen zararlar ve yeşil alanların yok edilmesinin de bu felaketlerde önemli bir payı olduğunu belirten BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, hiçbir rantın insan hayatından önemli olmadığını söyledi. Alfatlı, doğayı korumak mecburiyetindeyiz. Doğayla çevreyle ilgili neden olduğumuz tahribatlarla insanlığa ve gelecek nesillere zarar veriyoruz, diyerek sözlerini tamamladı.

BBP Bursa İl Başkanı Salih UÇAK da, bu tür felaketlerin bir daha yaşanmaması dileğinde bulunarak, özellikle imarla alakalı olarak yöneticilerin daha hassas davranması istiyoruz diyerek, sel felaketinde vefat edenlere Allahtan rahmet diliyorum geride kalanlara sabır diliyorum dedi.