Bursa
Çok Bulutlu
9.9°

Bayi Toplantısı filmine Bursa'da özel gala

KÜLTÜR-SANAT , 23 Şubat 2020 Pazar, 18:38

İbrahim Büyükak'ın senaryosunu yazdığı ve oynadığı, başrollerini Onur Buldu, Büşra Pekin ve Doğu Demirkol'un paylaştığı "Bayi Toplantısı" filminin galası Özdilek Park Bursa Nilüfer'de gerçekleşti.

Bayi Toplantısı filmine Bursa'da özel gala

21 Şubat 2020'de vizyona giren "Bayi Toplantsı" filminin oyuncuları Bursalılarla bir araya geldi.

Filmin senaryosunu yazdığı ve oynadığı İbrahim Büyükak ve Onur Buldu'nun katıldığı gala Özdilek Park Bursa Nilüfer'de gerçekleşti.

Bursalı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği "Bayi Toplantısı" filminin galasında renkli görüntüler oluştu.Filmin senaristi ve başrol oyuncusu Bursalı İbrahim Büyükak'ın annesi Sevgi Büyükak, babası Yusuf Büyükak, eniştesi Şerif Adanur ve eşi Ruhan Adanur ile hasret giderdi.

Filmin senaristi ve başrol oyuncusu İbrahim Büyükak, "Hayallerimin başladığı kent Bursa. Hayatımın 25 yılı Bursa'da geçti. Çok Güzel Hareketler vesilesiyle İstanbul'a taşındım.Benim için çok özel, annem babam burda yaşıyorlar.Onları görmüş oluyorum mutlu oluyorum. Hemde insan duygulanıyor. Bugün çok güzel bir kalabalık vardı çok güzel destek oldular. İnsanın kendi şehrinden bu kadar destek görüyor olması insanı mutlu ediyor. İnşallah filmi de beğenirler. Mutluluğu ikiye katlarlar. " dedi.

YENİ ŞEYLER BENİ HER ZAMAN HEYECANLANDIRIR

İbrahim Büyükak'a "Neden 3 adam değil?" sorusunu yönelttiğimizde; "3 adamla birlikte yapsak neden hep aynı kişilerle film çekiyor diyorlar, yapmasak neden 3 adamla bir film çekmiyor diyorlar. Ne yaparsak yapalım soracaklar. Ancak yeni şeyler beni her zaman heyecanlandırmıştır. Yeni birşeyler denemek, yeni insanlar kazanmak. Onur benim arkadaşımdı ama biz bu kadar samimi olmamıştık, beraber iş yapma fırsatımız olmamıştı. Bu filmimizde Onur Buldu, Doğu Demirkol ile oynadık.O yüzden yeni bir deneyim beni daha çok heyecanlandırıyor. Yeni şeyler yapmak yeni insanlarla yeni birşeyler yapıyor olabilmek, onlarla beraber seyirciye yeni bir enerji sunabilmek. Onur ile İbo birşeyler yapmışlar diyerek insanların merak unsurlarını bir tık oraya yönlendirmek daha çok keyif alıyorum." dedi.

Filmin başrol oyuncularından Onur Buldu'ya Güldür Güldür Show'da canlandırdığı "Sana telefon alacam" karakterinden sinema filmi çıkarmı sorusuna "Şuan öyle birşey düşünmüyoruz. Şimdi sadece komik bir tip var diye hadi film çekelim durumu olmuyor. Güzel bir hikaye ile bu birleştirilirse neden olmasın." dedi.

Sinema salonlarını gezerek seyircileri selamlayan ikili selfie çekinmeyi ihmal etmedi.