Bursa
Açık
3.8°
enBursa Haber

Batalla Bursaspor'a dönüyor mu? Mesut Mestan açıkladı!

BURSASPOR , 24 Temmuz 2019 Çarşamba, 16:02

Bursaspor yönetimi, yeşil beyazlı forma ile 210 maça çıkan, 55 gol atıp 65 gol attıran efsane hücum oyuncusu Batalla için yeniden harekete geçti Radyospor'da Özgür Sancar'a konuşan Bursaspor Başkanı Mesut Mestan; Pablo Batalla ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Batalla Bursaspor'a dönüyor mu? Mesut Mestan açıkladı!

Bursaspor Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan, Arjantin'de bulunan Batalla ile irtibata geçti. 2018 sezonunda futbolu bıraktığı için kulüpten ayrılan Batalla'ya forma giymesi için teklif götüren Erdoğan, "Seni ağabey olarak takımın başında görmek istiyoruz. Bu takımı seninle birlikte süper lige çıkartmak istiyoruz. Onun için tekrar aramıza katıl" dediği öğrenildi.

Batalla'nın da düşünmek için Erdoğan'dan süre istediği belirtildi.

Öte yandan Bursaspor yönetimi mali sorunları çözüp, transfer tahtasını açmak için de çalışmalarını sürdürüyor.

BURSASPOR BAŞKANI MESUT MESTAN'DAN BATALLA AÇIKLAMASI

Spor Kazanı'nda değerlendirmelerde bulunan Mestan'ın açıklamaları şöyle:

Bursaspor'da oynadığı dönemde Yeşil-Beyazlı taraftarların gönlünde taht kuran Pablo Batalla'ya da takıma dönmesi için çağrıda bulunduğuna dikkat çeken Mesut Mestan, "Eski oyuncumuz Batalla'ya 'Takıma geri dön, buradaki oyunculara ağabeylik yap' şeklinde teklifte bulundum. Ancak kendisi Türkiye'ye dönmeyi düşünmediğini, ülkesi Arjantin'de 1 sene daha futbol oynadıktan sonra antrenörlük kurslarına katılacağını söyledi" ifadelerini kullandı.