Bursa
Çok Bulutlu
9.3°
enBursa Haber

Basketbold Erdoğan'a emanet

BURSASPOR , 08 Ağustos 2019 Perşembe, 11:22

Yeşil beyazlı ekipte Basketbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Sezgin, "Bursaspor'u Süper Lig'de mücadele eden sporculuk geçmişi başarılarla dolu hocamız Serkan Erdoğan ve Tutku Açık'a emanet ediyoruz" dedi.

Basketbold Erdoğan'a emanet

Yeni sezonda Basketbol Süper Ligi'nde mücadele edecek olan Bursaspor'da U20 Basketbol Milli Takımı Başantrenörü Serkan Erdoğan imza attı. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde yapılan imza törenine Basbetbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Sezgin, Menajer Nedim Yücel, Antrenör Serkan Erdoğan ve yardımcısı Tutku Açık katıldı. Sezgin "Bursaspor'u Süper Lig'de mücadele eden, sporculuk geçmişi başarılarla doğlu hocamız Serkan Erdoğan ve Tutku Açık'a emanet ediyor. Lige onlarla başlayacağımız için kendimizi şanslı hissediyorum. Hayırlı uğurlu olsun" dedi. Menajer Nedim Yücel, "Serkan Erdoğan ve Tutku Açık hocanın ilk Süper Lig deneyimi olacak. Çok büyük başarılar yaşamış iki hocamız. Çok çalışacağız. Bursaspor'a faydalı olmaya çalışacağız. Sözleşmeler 1'er yıllık olacak" dedi.

'DESTEK BEKLİYORUZ'

Başantrenör Serkan Erdoğan da "Süper Lig'de hoca olduğum için çok şanslıyım. Yönetici arkadaşlara bana şans tanıdıkları için mutluyum. Bursaspor hak ederek buralara geldi. Emeği geçen herkes teşekkürü hak ediyor. Kolay değil. Bunu başaran çok büyük bir camiaya geldik. Gece gündüz çalışıp başarılı olmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Taraftarı maçlara bekliyoruz. Bizim en büyük avantajımız bu olacak. Bursaspor taraftarının büyüklüğünü herkes biliyor ben de biliyorum" diye konuştu. Bursaspor'a başarılı olmaya geldiklerini ifade eden Tutku Açık ise "Bursaspor çok büyük bir camia. İyi bir ekiple başarılı olacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

BİLETİNİAL SPONSOR OLDU

Bursaspor Basketbol takımı yeni sezonda kombine bilet ve maç biletlerini satması konusunda Biletinial ile sponsorluk anlaşmasına vardı. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde yapılan imza töreninde 1 yıllık anlaşma imzalandı. Biletinial Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Cimci, "Bir Bursa markası olan Bursa'nın en büyük markası olan Bursaspor için sponsor olduk. Futbol takımının küme düşmesine üzüldük ama yeniden çıkması için elinden geleni desteği vermek istiyoruz. Basketbol Süper Ligi'nde takımın kalıcı olup başarılı olmasını istiyoruz. Bir kıvılcım yakmak istedik" dedi.