Bursa
Puslu
6.1°
enBursa Haber

Baro Başkan adayı Şerafettin Yavuz meslektaşlarıyla bir araya geldi

BURSA , 02 Haziran 2018 Cumartesi, 16:39

Ekim 2018'de gerçekleşecek olan Bursa Barosu Olağan Genel Kurulu için başkan adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile açıklayan Av. Şerafettin Yavuz ve ekibi çalışmalarına Ramazan ayında da ara vermedi. Ramazan süresince her akşam meslektaşlarıyla iftar sofralarında buluşan Av. Şerafettin Yavuz, düzenledikleri iftar organizasyonlarının ardından meslektaşlarıyla sohbet ederek projelerini paylaşıyor.

Baro Başkan adayı Şerafettin Yavuz meslektaşlarıyla bir araya geldi

Bursa Barosu Başkan Adayı Şerafettin Yavuz genç avukat meslektaşları ile bir araya geldiği iftar buluşmalarının üçüncüsünü geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. Sohbet ortamında geçen buluşmada, bir yandan 109 yıllık Bursa Barosu'nun ortak değer ve geleneklerini korurken diğer yandan baroyu her türlü siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında tutarak öncelikli olarak mesleğin ve avukatın sorunlarına çözüm aramanın baronun asli görevi olması gereği üzerinde duruldu.

Yargıya yönelik toplumsal güvenin olması gerekenin çok altında olduğunu belirten Yavuz bu güvenin yeniden inşası konusunda yargının SAVUNMA kolunu temsil eden avukatlar ve barolar olarak üzerlerine düşen görevleri hukukçu anlayışı ve hassasiyeti ile yerine getireceklerini belirtti.

Başkan Adayı Yavuz, Bursa Barosunun üye sayısı olarak hızla büyüdüğünü ancak mesleki dayanışma ve aidiyet duygusunun giderek zayıfladığı, ötekileştirici ve ayrıştırıcı söylem ve uygulamaların da bu zayıflamayı desteklediğini, bununla mücadele etmek için mesleki dayanışma ve aidiyet duygusunu geliştirecek bir yönetim anlayışı ile hareket edeceklerini söyleyerek "HEMİZ İÇİN BARO" seçim sloganının da buradan geldiğini belirtti.

Bursa'da yeni adliye kampüsünün yapım süreçlerine baronun her yönü ile taraf olmasının önümüzdeki yönetim döneminin (2018-2020) en başta görevi olması gerektiğinin altını çizen Yavuz, bununla birlikte yeni adliye sürecindeki yer değişikliğinin doğal olarak avukat bürolarına da yansımaları olacağını ve bu süreçte avukatların ofis edinmelerinin önünü açacak projeleri geliştireceklerini beyan etti.

Baroların mevcut yapıları korunarak avukatın ve meslek örgütlerinin biriken sorunlarının çözümü için ortak akıl ile yeni Avukatlık Kanunun yasalaşması ile bağlı ve genç avukatların sorunlarının çözümünün öncelikli hedefleri arasında olduğunu belirtildiği toplantı mesleki sorun ve çözüm önerilerinin konuşulması ile sona erdi.