Bursa
Açık
8.9°

Balıkesirspor kadar olamadık!

BURSASPOR , 18 Şubat 2020 Salı, 13:33

TFF 1.Lig'de Bursaspor ile birlikte mücadele eden ve zor günler geçiren Balıkesirspor, kulüp adına düzenlenen destek gecesinde 17 bin forma satışı gerçekleştirdi. Televizyon kanallarında da yayınlanan organizasyonu Bursaspor da yapmak istemiş ancak gece son anda iptal edilmişti.

Balıkesirspor kadar olamadık!

Bursaspor'un da zirve mücadelesi verdiği TFF 1. Lig'de yer alan ve maddi açıdan zor günler geçiren Balıkesirspor, dün gece düzenlediği yardım gecesi ile toplam 17 bin adet forma satışı gerçekleştirdi.

Kabataslak bir hesapla forma satışından 2 milyon TL'lik bir gelir elde eden Balıkesirspor için, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'dan 2000, İlkay Gündoğan'ın babası İrfan Gündoğan'dan 1000, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan'dan 500'er, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula'dan 400 forma, İş adamı Levent Tellioğlu'ndan 200 forma, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak'tan 2001 adet forma, Balıkesirli futbolcu Olcay Adın'dan 1000 forma, Balıkesirspor'un efsane isimlerinden Ali Öztürk ve Muhammet Reis'ten 50'şer forma, Bandırmaspor Kulübü'nden 100 adet forma bağışı geldi.

Balıkesirspor'un televizyon kanallarından da canlı yayınlanan bu etkinliği, akla Bursaspor'un kadük kalan yardım gecesi programını getirdi.

Aralık ayının sonlarına doğru Bursaspor'u maddi darboğazdan kurtarmak amacı ile 'Yeniden zirveye' temalı bir televizyon programı düzenleneceği açıklanmış, gecenin Acun Ilıcalı'ya ait TV 8,5'ta yayınlanacağı duyurulmuştu.

Ancak duyurudan bir gün sonra yeterli destek verilmediği gerekçe gösterilerek televizyon programı ve organizasyon iptal edilmişti.

YENİDEN ZİRVEYE GECESİ İPTAL -----> HABERE GİT

Gecenin iptal edilmesinin ardından taraftarın yoğun tepki göstermesi üzerine 'Yeniden Büyük Bursaspor' kampanyası başlatılmış, toplamda 21 milyon 600 bin TL'lik kaynak yaratılması hedeflendiği açıklanmıştı. Bu doğrultuda 31 Ocak'a kadar özel sektör temsilcileri alacağı 100 bin forma ile 10 milyon TL, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri alacağı 80 bin forma ile, esnaf odaları ve akademik odalar da 10'ar bin forma ile kampanyaya destek olacak. Bu şekilde satılacak 216 bin forma ile 21,6 milyon TL'lik katkı beklendiği dile getirilmişti.

BURKAY'DAN ALİ AY'A DESTEK MESTAN'A AKIL -----> HABERE GİT

Geçtiğimiz hafta Bursa Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursaspor'a bir ziyaret gerçekleştirmiş, enBursa.com'un ısrarlı soruları sonrasında kampanyada toplanan tutara ilişkin açıklama yapan Burkay, "Hedeflenen tutarın yüzde 50'si toplandı" yanıtını vermişti. Vali Canbolat ise kampanyanın devam ettiğini dile getirmişti.

BURSASPOR ZİYARETİNDE O SORU TAM ÜÇ KEZ SORULDU! -----> HABERE GİT