Bursa
Açık
20.3°

Bakan uyardı ama Bursa'da sosyal mesafe...

BURSA , 28 Mayıs 2020 Perşembe, 15:43

Daha önce de pek çok kez vatandaşları maske ve sosyal mesafe konusunda uyaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son olarak "Bugünlerde adımlarımızı ölçerek atalım" uyarısında bulunmuştu. Hem Koca hem de Bilim Kurulu Üyeleri bu uyarıları her fırsatta dile getirse de Bursa'da ortaya çıkan görüntüler düşündürüyor.

Bakan uyardı ama Bursa'da sosyal mesafe...

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Bugünlerde adımlarımızı ölçerek atalım. Risk, devam ediyor. Sosyal mesafeyi 1,5 metrede tutmak için dikkatli olalım, maskeyi kuralına uygun şekilde takalım. Maske ve sosyal mesafe, iki tedbir birlikteyken tam tedbirdir. Riskin nereden geleceği hiç belli olmaz. Maskeyle yetinmeyelim" uyarısında bulundu.

Bursa'da kısıtlamanın olmadığı günlerde ortaya çıkan görüntüler bu uyarıların haklılığını ortaya koyuyor.

Dün yağmurlu havaya rağmen kentte hatırı sayılır bir kalabalık vardı. Bugün ise çarşı pazar adeta Bursalıların akınına uğradı.

Vatandaşların tamamının maske takmaya özen gösterdiği Bursa'da özellikle pazarlarda yaşanan yoğunluk ise sosyal mesafe konusunda sıkıntılar yaşandığını gösteriyor.

Öyle ki zaman zaman yürümekte bile zorluk çekiliyor.

Adım adım normalleşme sürecine doğru gidildiği bir dönemde uyulması gereken tedbirlerde yaşanacak gevşemenin virüsün tekrar yayılma hızını arttırmasından endişe duyuluyor.

BURSA'DA DÜŞÜNDÜREN FOTOĞRAFLAR...

Bursa'da kurallara uyan, hem kendi hem de karşısındaki insanların sağlığını düşünenlerin sayısı oldukça fazla. Ancak zaman zaman ortaya çıkan olumsuz görüntülere de bir çözüm bulunması gerekliliği ortada.