Bursa
Çok Bulutlu
25.1°

Bakan Soylu Rabia Naz'ın babasını aradı

GÜNCEL , 28 Nisan 2019 Pazar, 11:17

Giresun'un Eynesil ilçesinde geçen yıl şüpheli şekilde yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan, Bakan Soylu'ya istifa çağrısı yapmıştı

Bakan Soylu Rabia Naz'ın babasını aradı

Şaban Vatan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda bu sabah İçişleri BakanıSüleyman Soylu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini söyledi.

Vatan, konuşmada Bakan Soylu'nun kendisine, önceki akşam bir televizyon kanalında söylediklerinin olayın üstüne örtmeye çalışmak anlamına gelmediğini belirttiğini ifade etti.

Şaban Vatan, İçişleri Bakanı'nın Rabia Naz'ın ölüm sebebinin araştırılmaya devam edileceği taahüdü verdiğini de belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,Habertürk TV'de katıldığı programda, "Babasıyla kaç defa görüştüm. Birisi bana dedi ki, 'Orada hatırlı bir kişi sayesinde bu çocuk öldü. Bu çocuğun ölümünü sizin emniyet teşkilatı dahil olmak üzere işbirliği yaparak o çocuğun ölümünü düşme olarak gösterildi.' Ben müfettiş görevlendirdim. Hem mülkiye hem de polis müfettişi. Bunu ilk kez söylüyorum kamuoyunda. Defalarca gittiler. Vallahi bir şey bulamadık. Eğer öyle bir şey olsaydı hemen görevden alacaktım. Ortada adli tıp da dahil olmak üzere böyle bir şey bulamadık" ifadelerini kullanmıştı.

Şaban Vatan, İçişleri Bakanı'nın bu sözlerine tepki göstererek Süleyman Soylu'yu istifaya davet etmişti.