Bursa
Çok Bulutlu
25.2°

Bakan Soylu, enBursa.com'a konuştu!

BURSA , 22 Haziran 2020 Pazartesi, 03:19

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iki kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından Bursa'da incelemelerde bulundu. Bakan Soylu, sel bölgesindeki çalışmalarla ilgili gelişmeleri enBursa.com mikrofonlarına anlattı.

Bakan Soylu, enBursa.com'a konuştu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa'nın Kestel ilçesinde sel felaketinin yaşandığı yere gelerek incelemelerde bulundu. Bakan Soylu, sel bölgesindeki incelemelerinin ardından Kestel Belediyesine geçti. Belediye binasından ayrılan Bakan Soylu, enBursa.com'a açıklamalarda bulundu.

'SEL BÖLGESİNDEKİ SON DURUM' HABERİNE GİT

'ARAMA-KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Her iki yerde de arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor. Özellikle Narlıdere'nin olduğu noktada. Diğer noktada da ciddi bir hasar var. Arkadaşlarımız hasarı, enkazı kaldırmaya çalışıyorlar. Normalleştirmek için çaba sarf ediyorlar ama diğer taraftaki arama-kurtarma çalışmalarını devam ettiriyorlar. Geçmiş olsun, başımız sağ olsun." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Ankara'ya döneceği, Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'nın ise hasar tespit işlemleri için Bursa'da kalacağı belirtildi.