Bursa
Açık
17.7°

Bakan Selçuk'tan okulların açılmasına ilişkin açıklama

GÜNCEL , 26 Temmuz 2020 Pazar, 19:02

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların gerekli hazırlıklar yapılarak açılacağını, öğrencilerin güvende olacağını bildirdi.

Bakan Selçuk'tan okulların açılmasına ilişkin açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,sosyal medya hesabından okulların gerekli hazırlıklar yapılarak açılacağını belirtti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Selçuk, "2. sınıf öğrencisi bir çocuk geldi yanıma, diyor ki "Okullar açılacak mı öğretmenim, ona göre şey yapıcam..." "Ona göre ne yapacaksın?" dedim. "Hiç..." diyor. Bu durum, anne baba kaygısının, çocuğun yanında konuşulan belirsizlik hâlinin yansıması.

Yaz tatili bitti mi? Hayır. Çocuğun şu anki tek derdi, hak ettiği bu tatili doya doya yaşamak değil mi? Kaygılarımızla, meraklarımızla; belirsizliği çok konuşarak, sadece olumsuza odaklanarak çocuklarımıza da kendimize de zarar veriyoruz. Bu çocukların şu anki meselesi "Dışarı çıktım mı, arkadaşımla buluştum mu, yoruldum mu, susadım mı, yarın yine oynayacak mıyım?" olmalı.

O yavruya verdiğim cevabı buradan bir kez daha yineliyorum, sizler de çocuklarınıza söylersiniz: "Okullar, gerekli hazırlıklar yapılarak açılacak. Sen güvende olacaksın. Öğretmenine ve arkadaşlarına kavuşacaksın, inşallah. Şimdi yaz tatilindesin, tatilin tadını çıkar." mesajını paylaştı.