Bursa
Az Bulutlu
18.9°

Bakan Albayrak'tan rekor paylaşımı

EKONOMİ , 08 Eylül 2020 Salı, 20:53

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Durmuyoruz, üretimi sürdürüyoruz! Yatırımlarımız ve projelerimizle Türkiye'ye çağ atlatıyoruz. Tarihi doğal gaz keşfimizin ardından enerji sektöründe büyük bir adım daha attık. Elektrik üretiminde rekor kırarak her alanda yükselişimizi sürdürüyoruz" dedi

Bakan Albayrak'tan rekor paylaşımı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, resmi sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunarak Türkiye'nin elektrik üretimi ve tüketiminde tüm zamanların rekorunun kırıldığını açıkladı.

Bakan Dönmez paylaşımına, "Üreten Türkiye'nin enerjisi rekorlar kırarak yükselmeye devam ediyor. Tüm zamanların günlük elektrik üretim rekorunu #1milyarkilovatsaat'i aşarak kırdık. Salgına rağmen günlük/saatlik elektrik üretiminde yeni rekorlarla Türkiye'nin enerjisine enerji kattık." notunu düştü.

'DURMUYORUZ, ÜRETİMİ SÜRDÜRÜYORUZ!'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Bakan Dönmez'in paylaşımına yanıt olarak gönderdiği mesajda, "Durmuyoruz, üretimi sürdürüyoruz! Yatırımlarımız ve projelerimizle Türkiye'ye çağ atlatıyoruz. Tarihi doğal gaz keşfimizin ardından enerji sektöründe büyük bir adım daha attık. Elektrik üretiminde rekor kırarak her alanda yükselişimizi sürdürüyoruz." ifadesi yer aldı.