Bursa
Parçalı Bulutlu
33.8°

Bahçeli'den Erdoğan'a: 'Takdir sizindir'

GÜNCEL , 19 Haziran 2020 Cuma, 07:57

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin önceki gün Beştepe'de gerçekleştirdiği baş başa görüşmede erken seçim tartışmalarını "gereksiz" olarak nitelediği ve "2023'te teyitleştiği" bildirildi. Öte yandan ikilinin Meclis Başkanlığı seçimini de ele aldığı ve MHP'nin aday çıkarmayacağının konuşulduğu ifade edildi. MHP lideri Bahçeli'nin konuya ilişkin olarak Erdoğan'a, "Takdir sizindir" dediği öğrenildi.

Bahçeli'den Erdoğan'a: 'Takdir sizindir'

Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın kulis haberine göre, görüşmede, HDP'nin iki vekilin milletvekilliğinin düşürülmesi sonrası başlattığı yürüyüşün, ABD'de başlayan ve çeşitli ülkelere yayılan eylemler ile geçmişteki Gezi ve Adalet yürüyüşü girişmeleri ekseninde ele alındığı öğrenildi. Bahçeli'nin, HDP'nin yürüyüşüne izin verilmemesinin doğru olduğunu, terör örgütüne zemin yaratacak girişimlere izin verilmemesi gerektiğini ifade ettiği belirtildi.

İki lider, temmuzda gerçekleştirilecek Meclis Başkanlığı seçimini de ele aldı. MHP, geçmişteki seçimde olduğu gibi Cumhur İttifakı zemininde Meclis Başkanı adayı çıkarmayarak AKP adayını destekleyecek. Bahçeli'nin konuya ilişkin olarak Erdoğan'a "Takdir sizindir" dediği öğrenildi.