Bursa
Açık
30.3°

Ayhancan Güven zaferle başladı

SPOR , 12 Eylül 2020 Cumartesi, 22:09

Porsche Carrera Cup Fransa'da sezonun ilk yarış hafta sonu Magny-Cours'daydı. Hafta sonunun ilk yarışında Ayhancan Güven üçüncü sırada başladığı yarışı zirvede tamamlamayı başardı.

Ayhancan Güven zaferle başladı

Porsche Carrera Cup Fransa'da sezon heyecan dolu bir yarışla açıldı. Temsilcimiz Ayhancan Güven başarıyla tamamladığı Porsche Mobil 1 Supercup sezonunun ardından şimdi de Porsche Carrera Cup Fransa'da en iyi olmak için ter döküyor.

Sezonun ilk yarışına Magny-Cours'ta çıkan Ayhancan, sıralama turlarında Florian Latorre ve Marvin Klein'ın ardında üçüncü sırada yer aldı.

Yarışın başlangıcıyla birlikte takım arkadaşı Kline'ın peşine düşen Ayhancan kısa bir süre içinde ikinci sıraya tırmanmayı başardı. Yarışın geri kalanında ilk sıradaki Latorre'u sıkı takibini sürdüren temsilcimiz usta bir sürüşle pozisyonunu korumayı başardı.

Yarışın sonunda Latorre finiş çizgisini ilk sırada geçmiş olsa da hatalı start aldığı gerekçesiyle 15 saniye ceza aldı ve beşinci sıraya kadar düştü. Böylece Ayhancan ilk sıraya yükselirken Porsche Carrera Cup Fransa'da sezona zaferle başlamayı başardı.

Jaxon Evans ikinci sırayı alırken Jean-Baptiste Simmenauer ise yarışı üçüncü sırada tamamladı. Bir sonraki yarış 13 Eylül Pazar günü yine Magny-Cours'da gerçekleşecek.