Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
13.3°

Ayhan Salman'dan şok paylaşım

BURSA , 16 Şubat 2020 Pazar, 18:49

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, kişisel sosyal medya hesabından şoke eden bir paylaşımda bulundu. Salman'ın, yayınladıktan sonra düzelttiği mesajında "kara listeni hep güncel tut" ifadelerine yer vermesi dikkat çekti. İşte o mesaj...

Ayhan Salman'dan şok paylaşım

Kongre sürecine giren AK Parti Bursa teşkilatları, İl Başkanı Ayhan Salman'dan gelen şok bir sosyal medya paylaşımıyla şoke oldu. Salman, "kara liste" mesajı içeren paylaşımını düzeltse de tepkilerin odağına oturmaktan kurtulamadı.

AK Parti Bursa İl Başkanı Salman, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

"Bir davaya inanmak ve sevmek illaki sıradışı ya da kahramanca şeyler yapmak değil, sıradan şeyleri de hassasiyetle ve samimiyetle yapabilmektir. Bu yolda herkesi hatta istersen rakiplerini bile sev ama bence kara listeni de hep güncel tut."

Salman, mesajını bir süre sonra düzeltti ve paylaşımındaki ikinci cümleyi, yani "Bu yolda herkesi hatta istersen rakiplerini bile sev ama bence kara listeni de hep güncel tut" ifadelerini çıkardı.

Salman, mesajını düzeltse de Bursa'da kara liste tartışması başladı.

Ayhan Salman'ın her zaman güncel tutulması gerektiğini belirttiği "kara liste"de kimlerin yer aldığı büyük merak konusu oldu.

KONGRE SÜRECİNDE GÖZLER AK PARTİ'DE

AK Parti Bursa'da bu ay sonu itibariyle ilçe kongreleri başlıyor.

Şu ana kadar 3 ilçede, Nilüfer, Kestel ve İnegöl'de değişim kararı alınırken, özellikle merkez ilçelerde iki adaylı kongreler yaşanabileceği yönünde kulis bilgileri yansıdı.

Kongre sürecinde Salman'dan gelen "kara liste" mesajının uzun sürecek bir tartışmaya yol açması bekleniyor.