Bursa
Parçalı Bulutlu
25.7°

Ayhan Salman'dan 'kara liste' açıklaması

BURSA , 17 Şubat 2020 Pazartesi, 11:01

Sosyal medya hesabından yaptığı "kara listeni güncel tut" açıklamasıyla tartışma yaratan AK PARTİ Bursa İl Başkanı Ayhan Salman'dan yeni bir açıklama geldi. İşte Salman'ın "Kara listeden kasıt..." diye başlayan açıklaması...

Ayhan Salman'dan 'kara liste' açıklaması

AK PARTİ Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, sosyal medya hesabından yaptığı "Bir davaya inanmak ve sevmek illaki sıradışı ya da kahramanca şeyler yapmak değil, sıradan şeyleri de hassasiyetle ve samimiyetle yapabilmektir. Bu yolda herkesi hatta istersen rakiplerini bile sev ama bence kara listeni de hep güncel tut." şeklindeki açıklamasıyla yeni bir tartışma yarattı.

"Kara liste" ifadesinin siyaset kulislerinde ve AK PARTİ teşkilatlarında tepki çekmesinin ardından sözlerine açıklık getiren Salman, daha önce paylaştığı ve sonradan düzeltme yaptığı mesajını da paylaşarak, şunları söyledi:

"1- Bir davaya inanmak ve sevmek illa ki sıra dışı ya da kahramanca şeyler yapmak değil, sıradan şeyleri de hassasiyetle ve samimiyetle yapabilmektir. Bu yolda herkesi hatta rakiplerini bile sev ama bence kara listeni de hep güncel tut.

2-Güncel tutulan 'Kara liste'den kasıt; bu millete, devlete, bayrağa, vatana ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a kasteden, ülkemizi kendi çıkarları için tüm kazanımlarından mahrum bırakmayı amaçlayan, bu millete ve devlete ihanet edenler ve onların yolundan gidenlerdir.

3-Ezele kadar sürecek Hak ile batılın bu mücadelesinde kutlu davamız için durmadan, yorulmadan, tüm teşkilat mensuplarımızla birlikte Hak'kın yanında gece gündüz demeden şehrimiz ve Türkiye'miz için samimiyetle çalışmak da bunlarla mücadelenin en etkin yoludur."

KARA LİSTEYİ AÇIKLAMADI

Salman'ın kongre sürecinin başladığı bir dönemde yaptığı "kara liste" açıklaması siyaset kulislerinde, özellikle de AK PARTİ teşkilatlarında merak uyandırdı.

Kulislerde "kara liste"de kimlerin yer aldığı büyük bir tartışma konusu olurken, Salman'ın genel bir açıklama yapmakla yetinmesi dikkat çekti.

Salman'ın Twitter mesajlarına yazılan yorumlardan bir çoğunun silinmiş ya da gizlenmiş olması da dikkat çeken bir başka nokta oldu.

NE OLMUŞTU?