Bursa
Açık
28.3°

Asaroğlu'ların 'aile saadeti!'

BURSA , 02 Temmuz 2020 Perşembe, 11:46

Kendini 'FETÖ avcısı' ilan ederek hedef saptıran FETÖ'nün medya imamı Nezir Asaroğlu'nun, belediyeler üzerinde tahakküm kurarak kardeşinin yüzlerce bin TL kazanmasını sağladığı ortaya çıktı.

Asaroğlu'ların 'aile saadeti!'

Birbiri ardına yayınladığımız dosyalar sebebiyle foyası ortaya çıkan FETÖ'nün medya imamı Nezir Asaroğlu'nun her gün yeni bir vukuatı ifşa oluyor.

Daha önce, tehdit ve baskı unsurlarını devreye sokarak belediyeleri, siyasetçileri tahakküm altına almak isteyen Nezir Asaroğlu'nun bu tehdit çarkına ailesini de soktuğu ortaya çıktı.

Sosyal medya hesapları üzerinden ve sözüm ona gazetesinden itibar suikası yapmayı adet haline getiren Asaroğlu'nun, bağlantılarını ve medyasını kullanarak kardeşine belediyeler üzerinden kazanç sağladığı ortaya çıktı.

Kardeşi Alper Nezih Asaroğlu'na ait olan 'ALPAS' isimli şirket, Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Kültür A.Ş ve Yıldırım Belediyesi üzerinden gelir elde ederken, abi Nezir Asaroğlu'nun her iki belediye ile olan yakın ilişkileri dikkat çekti.

Alper Nezih Asaroğlu, Kültür A.Ş'den ve Yıldırım Belediyesi'nden yüzlerce bin TL'lik kazanç sağlarken, abi Asaroğlu da gazetesinin manşetlerinden Büyükşehir ve Yıldırım'ı öven haberlere imza attı.

Şimdi soruyoruz;

-ALPAS şirketi ne iş yapar?

-Kültür A.Ş.'ye yaptığı işler nelerdir?

-Yıldırım Belediyesi'ne yaptığı işler nelerdir?

-Nezir Asaroğlu'nun kardeşi dışında başka bir isim yok muydu ki Alper Nezih Asaroğlu'nun şirketi bu işleri aldı?

-Asaroğlu'nun manşetlerinde desteklediği isimler ile kardeşinin ticaret yaptığı belediyelerin aynı olması tesadüf mü?

-Nezir'in akrabaları da bu işten nemalanıyor mu?

Her fırsatta kamu vicdanını, ahlakı, etiği kendine kılıf yaparak her türlü saldırıyı kendine hak gören Asaroğlu'nun, maddiyat söz konusu olduğunda hiçbir ilkeyi tanımadığı da böylece bir kez daha gözler önüne serildi.

Yazı dizimizin yarınki bölümünde Nezir Asaroğlu'nun övdüğü belediyeler aracılığıyla akrabalarına sağladığı kazançlar hakkında olacak... Bizden ayrılmayın.