Bursa
Çok Bulutlu
30.2°

Asaroğlu çay istedi, kendi kendini ele verdi!

BURSA , 13 Haziran 2020 Cumartesi, 00:53

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Bursa medyasını ele geçirme planının başaktörü Nezir Asaroğlu, enBursa.com'un ilk bölümünü yayınladığı yazı dizisinin ardından büyük bir paniğe kapıldı. Asaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı "Çay koy keçeli, yeniden başlıyoruz" paylaşımıyla bir kez daha kendi kendini ele verdi.

Asaroğlu çay istedi, kendi kendini ele verdi!

enBursa.com'un FETÖ'nün Bursa'daki medya ayağını açıkladığı yazı dizisinin ilk bölümü büyük ses getirdi.

FETÖ'nün bu iş için tayin ettiği ve 2008'de Olay Medya'ya yönetici olarak atadığı Nezir Asaroğlu'nun o dönemdeki ilk icraatlarının belgeleriyle ortaya konması malum şahsı paniğe sürükledi. Öyle ki enBursa.com'un hazırladığı yazı dizisine karşılık, sahibi olduğu Şehir gazetesinde yayınladığı iftira ve karalama içeren sözde haberleri sosyal medya hesabından tekrarladı. Bunu yaparken de paylaşımlarına düştüğü notla nasıl bir FETÖ'cü olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

enBursa.com'un ortaya koyduğu belgelere yanıt vermek yerine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı'yı hedef aldığı sözde haberi paylaşan Asaroğlu, paylaşımına "Çay koy keçeli... Yeniden başlıyoruz..." notunu ekledi.

Peki bu ne anlama geliyor?

Kamuoyunun Fetullah Gülen sempatizanı basketbolcu Enes Kanter'den duyduğu "Çay koy keçeli. Yeniden başlıyoruz" ifadesi uzun süredir bütün FETÖ'cülerin ağzına pelesenk olmuş durumda. İşte Asaroğlu da aynı ifadeyi kullanarak kendini bir kez daha ele verip FETÖ'cü olduğunu itiraf ediyor!

Oysa bu sözün atfedildiği asıl kişi, Fetullah Gülen'in çoğu risalesini reddettiği Said-i Nursi... Akit gazetesinden Ali Karahasanoğlu, 7 Mart 2016'da yayınlanan "Çay koy keçeli. Yeniden başlıyoruz" başlıklı yazısında şunları naklediyor:

"Rivayete göre... Talebeleri, 'risalelerin toplatıldığını, bitiş noktasına gelindiğini' aktarıp, Üstad'a sormuşlar: 'Ne yapacağız?' Cevap 'ümitsizlik' değil.. 'Ümit dolu' imiş: 'Çay koy keçeli. Yeniden başlıyoruz!'"

Peki Nezir Asaroğlu, bu sözün asıl sahibinin Said-i Nursi olduğunu bilmiyor mu? Elbette biliyor ama her FETÖ'cünün uyguladığı taktiği uyguluyor. Kendisine Said-i Nursi'yi siper alıyor.

Yok bilmiyorsa son zamanlarda her FETÖ'cünün söylediği söyleyip bu halde de kendi kendini ele veriyor.

Oysa Bursa kamuoyunun kendisinden beklediği, ortaya konan belgelere, sorulara, iddialara yanıt vermesi. Kamu adına yaklaşık 3 yıl görev yaptığı Olay Medya döneminde kul hakkı yemediğini ve FETÖ'nün değil kamunun çıkarlarını gözettiğini kanıtlaması!..

İŞTE KAMUOYUNUN YANIT BEKLEDİĞİ SORULAR