Bursa
Açık
20.7°

Anadolu Birliği Partisi Bursa'da örgütleniyor

BURSA , 08 Haziran 2020 Pazartesi, 18:22

2020 yılında kurulan ilk siyasi parti olan Anadolu Birliği Partisi (ABP), Genel Başkan Bedri Yalçın liderliğinde yoluna devam ediyor.

Anadolu Birliği Partisi Bursa'da örgütleniyor

Bursadaki ilk toplantısını Yıldırım'da gerçekleştiren Genel Başkan Bedri Yalçın toplantıya ilçe başkanları ile bir araya geldi.

Genel başkan Bedri Yalçın önderliğinde 99 kurucu üye ile kurulan ve 02.01.2020 İçişleri Bakanlığı tarafından onanan. Anadolu Birliği Partisi'nin Bursa İl Başkanı Cem Merey oldu.

Yıldırım dışında 7 ilçede daha teşkilatlanan ve günden güne daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen partinin en önemli projesiyse 7 ayrı bölgede, 'Bölge Başkanlıkları' kurmak. Genel Başkan Bedri Yalçın'ın ifadeleri şu şekilde:

"Atatürk İlke ve İnkılaplari ışığında kurulan partimizin ilkesi; Yok olan adalet sistemini yeniden adil bir şekilde hayata geçirmek, 7 coğrafi bölgede yaşayan tüm yurttaşların din, dil, ırk, mezhep gözetmeksizin eşit haklara kavuşması, ve hukuk sisteminin eşit şekilde işlemesi için gerekli yasal düzenlemelerin yapılması hedeflenmektedir."Bedri Yalçın'ın işte ilçe Başkanları;

Osmangazi İlçe Başkanı Tanınmış Tekstilcilerinden Semih Bezirgan
Nilüfer İlçe Başkanı Semfa Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Güleç
Yıldırım İlçe başkanı Hasan Seksenlikler
Mudanya İlçe başkanı Cemal Dayı
Yenişehir İlçe başkanı Erdem Bahadir
Mustafakemalpaşa İlçe başkanı Tanju bulut
Gürsu ilçe başkanı Gülsüm Şahinbaş