Bursa
Parçalı Bulutlu
21.3°
enBursa Haber

Ambulansı engelleyen sürücü gözaltında

GÜNCEL , 28 Şubat 2019 Perşembe, 18:48

İstanbul'da lüks araçlı bir sürücü, arkadan gelen ambulansın geçişini engellemeye çalıştı. Görüntülerin yayılmasının ardından gözaltına alınan sürücüye 3 ayrı suçtan 108'er lira para cezası verildi. Sürücü hakkındaki adli işlem devam ediyor.

Ambulansı engelleyen sürücü gözaltında

İstanbul Bakırköy'de, ambulans şoförüne yol vermeyip, yaptığı manevralarla geçişini kasıtlı engellediği öne sürülen sürücü gözaltına alındı.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekipleri, D100 Karayolu Bakırköy mevkisinde, trafikte ambulans şoförüne yol vermeyip, yaptığı manevralarla geçişini kasıtlı engellediği öne sürülen sürücünün görüntülerinin sosyal medyada yer almasının ardından çalışma başlattı.

Görüntüleri inceleyen polis, araç sürücüsü M.E.Y'i gözaltına aldı. Sürücü M.E.Y'ye saygısızca araç kullanmaktan 108 lira, geçilen aracın geçilme kurallarına uymamasından 108 lira ve şerit izleme değiştirme kurallarına uymamasından 108 lira ceza kesildi.
Şüphelinin adli işlem için Bahçelievler Polis merkezi Amirliğine sevk edildiği öğrenildi.

Bu sabah D-100 Karayolu Cevizlibağ mevkii İncirli istikametinde kaydedilen görüntülerde lüks araçlı trafik magandası, bir ambulansa yol vermemek için büyük çaba sarfediyor. Tepe lambaları yanan özel ambulans hangi şeride geçerse o da direksiyonu o şeride kırıyor.

Ambulans yan yola girmek için manevra yaptığı sırada bile maganda sürücü yolu kapatarak ilerlemesine engel oluyor. Maganda sürücü bir süre yan yolu kapattıktan sonra D-100'e geri dönünce ambulans yan yola girerek yoluna devam ediyor.

Mona Lisa yapay zekayla 'konuşturuldu'
Mona Lisa yapay zekayla 'konuşturuldu'
Çırılçıplak soyup dövdüler
Çırılçıplak soyup dövdüler
Koruma altındaki 'Porsuk' görüntülendi
Koruma altındaki 'Porsuk' görüntülendi
Sümela Manastırı 3.5 yıl sonra açıldı
Sümela Manastırı 3.5 yıl sonra açıldı