Bursa
Parçalı Bulutlu
21.7°

Altın Portakal Sinema Okulu'na 150 öğrenci!

KÜLTÜR-SANAT , 29 Ekim 2019 Salı, 17:14

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin bu yıl başlattığı Altın Portakal Sinema Okulu başladı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in ev sahipliğinde 150 öğrenci, dört gün boyunca filmleri ücretsiz izleyecek, etkinliklere katılacak ve hayranı oldukları yönetmen ve oyuncularla yüz yüze tanışma fırsatı yakalayacaklar.

Altın Portakal Sinema Okulu'na 150 öğrenci!

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin bu yıl başlattığı Altın Portakal Sinema Okulu öğrencileri dün sabah Antalya'ya geldi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in ev sahipliğinde 150 öğrenci, 1 Kasım'a dek festivaldeki tüm filmleri ücretsiz izleyecek, etkinliklere katılacak.

BAŞKAN GENÇLERLE BULUŞTU

Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) gençlerle buluşan Muhittin Böcek, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"'Gençler üretecek, Antalya gençlerle birlikte yükselecek' sözümüzün bir karşılığı olarak bu yıl Altın Portakal Sinema Okulu'nu başlatıyoruz. Türkiye'deki üniversitelerin radyo, televizyon, sinema, medya, iletişim ve görsel sanatlar bölümlerinde eğitim gören 150 öğrencimizi festivale davet ettik. Türkiye'nin dört bir yanından gelen bu gençlerin ulaşımını ve konaklamasını karşılıyor, festivaldeki tüm etkinlikleri izleyebilmeleri için onlara akreditasyon sağlıyoruz. Sinemamızın geleceği olan bu gençlerin festivalimizde yaşayacakları tecrübeden ilhâm alarak oluşturacakları filmleri heyecanla bekliyoruz."

ENBURSA.COM YAZARI SOYDAN SİNEMA OKULU KOORDİNATÖRÜ

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında ilk kez açılan Altın Portakal Sinema Okulu'nun Koordinatörlüğünü enbursa.com Yazarı ve Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ersoy Soydan üstlendi.

Sinema Okulu'nun 'Öğle Sohbetleri' programında ilk konuşmacı Zeki Demirkubuz oldu.

Program kapsamında öğrenciler Ercan Kesal, Şebnem Bozoklu, Mert Fırat ve Uğur Yücel ile sohbet etme imkânı da yakalayacaklar.

ÖDÜL TÖRENİ 1 KASIM'DA


Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen ve ANSET tarafından gerçekleştirilen 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 1 Kasım'a dek sürecek ve Cuma akşamı Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak Kapanış ve Ödül Töreni ile son bulacak.