Bursa
Çok Bulutlu
21.1°
enBursa Haber

Altın fiyatlarında son durum

EKONOMİ , 12 Ağustos 2018 Pazar, 11:25

Altın fiyatlarında son durum nasıl? Çeyrek altın fiyatı ne kadar? Çeyrek altın, bugün 410 TL'den satılıyor. Altının gram fiyatı, güne 249 TL civarında başladı. Cumhuriyet altını ise 1,690 liradan satılıyor. Altının gram fiyatının yatırımcısına yıl başından bu yana yüzde 58,1 getiri sağladığını belirten uzmanlar, "Dolar kuru yükselişlerini sürdürürse altının gram fiyatı 290 liraya yükselebilir" dedi.

Altın fiyatlarında son durum

Son zamanlarda dolar kurundan bulduğu destekle yükseliş eğiliminde hareket eden altının gram fiyatı 265,1 lira ile rekor kırdı.

Altının gram fiyatı bu hafta, altının ons fiyatındaki değer kayıplarına karşın dolar kurundaki yükselişlerden bulduğu destekle alış ağırlıklı bir seyir izledi. Haftaya 198,2 lira seviyesinden başlayan gram altın, bu süreçte yükseliş eğilimini sürdürerek, 10 Ağustos cuma günü 265,1 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Altının gram fiyatı, cumartesi gününe 249 TL dolaylarında başladı. Çeyrek altın bugün 410 TL'den satılıyor. Cumhuriyet altını ise 1.670 liradan alınıp 1.690 liradan satılıyor.

Bu haftayı 251 lira seviyesinden tamamlayan altının gram fiyatı yatırımcısına bu hafta yüzde 26,6, yıl başından bu yana ise yüzde 58,1 getiri sağladı. Aynı dönemde altının ons fiyatı ise yaklaşık yüzde 0,14 değer kaybetti. Değer kaybını üst üste 5 haftaya taşıyan altının ons fiyatı, haftayı 1.2011,8 dolardan tamamladı.

"ALTININ GRAM FİYATI 290 LİRAYA YÜKSELEBİLİR"

Uzmanlar konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, dolar kurundaki yükselişler devam ederse altının gram fiyatının 290 liraya çıkabileceğini söyledi.

ABD'nin Türkiye'ye başlattığı yaptırım kararlarının sonuçlarının piyasalarda dalgalanmaların devam etmesine neden olduğunu belirten uzmanlar, "Piyasalarda sert dalgalanmaları üç ay süreceğini tahmin ediyoruz. Bu üç aylık sürede dolar kurunun yönü altının gram fiyatında belirleyici olacağını öngörüyoruz. Dolar kuru yükselişlerini sürdürürse altının gram fiyatı, 290 liraya yükselebilir. Alınan tedbirler ve olumlu açıklamalar beklentileri karşılarsa altının gram fiyatı tekrar 200 lira seviyesinin altına sarkarak 190 lira seviyesine gerileyebilir" değerlendirmesinde bulundu.

'İnsan gibi değil, rakun gibi yiyorum'
'İnsan gibi değil, rakun gibi yiyorum'
Tavuk eti tüketirken dikkat
Tavuk eti tüketirken dikkat
Eda Taşpınar'dan maskeli paylaşım
Eda Taşpınar'dan maskeli paylaşım
Komünist Başkan tabelayı değiştiriyor
Komünist Başkan tabelayı değiştiriyor