Bursa
Açık
11.5°
enBursa Haber

Alinur Aktaş, yerel seçimde aday olacak mı?

BURSA , 10 Ağustos 2018 Cuma, 19:12

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, enbursa.com'u ziyaretinde yerel seçim sürecini değerlendirdi. AK PARTİ'de aday belirleme süreçlerinin belli olduğunu ve partili disiplini içinde hareket ettiğini belirten Aktaş, "adayım" ya da "aday adayıyım" demedi. Ancak ekledi: "Yaşımız, sağlığımız, hamdolsun, her şeyimiz müsait bu işe."

Alinur Aktaş, yerel seçimde aday olacak mı?

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, enbursa.com'u ziyaretinde yerel seçimlerde aday olup olmayacağına ilişkin soruları yanıtladı.

Başkan Aktaş'ın açıklamaları şöyle:

'KAVGA GÜRÜLTÜ FİTNE FESATA DÜŞMEM'

"AK Parti'nin aday belirleme süreçleri bellidir. Aday adayı olmak, aday olmak... Nihayetinde bu çerçevede değerlendirilir. Çıkan neticede Alinur Aktaş'ın adaylığı söz konusu olursa, Alinur Aktaş elinden gelen bütün gayreti ekibiyle, teşkilatıyla, bütün şehirle beraber ortaya koyar. Eğer Alinur Aktaş'ın adaylığı gibi bir durum söz konusu değilse -bunu rahatlıktan falan söylemiyorum, onu söyleyeyim- her ne kadar Bursa'da yeni olsam da 3 dönemdir belediye başkanıyım, 14 yılı geçti artık. Bir partili disipliniyle seçime kadar elimden gelini ortaya koyar ve yeni aday gösterilecek arkadaşımı desteklemek noktasında bütün gayretini ortaya koyar ve nihayetinde işine gücüne bakar. Kavga, gürültü, fitne fesata düşmeyiz. Bu aile yapımıza, siyasi tarzımıza uygun değil. Bursa hepimizin şehri. Ben bu şehirde dünyaya geldim. Bursa'yı her hâlükârda özümsemem gerekiyor. Bursa'nın daha sağlıklı şekilde gelişmesi lazım. Benim ailem burada. Bursa, Türkiye'nin en güzel şehri. Bursa'yı hep beraber yaşıyoruz. Temennim odur ki Bursa'yı daha ileri standartlara taşıyacak bir belediye başkanı olsun. Bu bizimle layık görülürse elimizden gelen bütün gayreti koyarız. Ama bu bize layık görülmezse saygı duyarız ve bir disiplin içerisinde elimizden gelen gayreti ortaya koyarız. Ben bu işlerde hiçbir zaman kavganın tarafı olmadım..."

- Alinur Aktaş aday adayı mı bu durumda?

'HER ŞEYİMİZ MÜSAİT BU İŞE'

"Yeri zamanı geldiğinde bakarız. Parti büyüklerimizle konuşuruz. İstişare ederiz. Eğer aday adayı olmamız veya aday olmamız ortaya çıkarsa biz aday adayı oluruz, sonra aday oluruz, neyse. Ama 'yoki dur' denirse de gereğini yaparız. Şu an tam zamanı değil. Ama yaşımız, sağlığımız, hamdolsun, her şeyimiz müsait bu işe. Şu an devam ettiğimiz bir görev var zaten. Yeri zamanı gelince değerlendiririz."

Sovyetler'in kayıp denizaltısı bulundu
Sovyetler'in kayıp denizaltısı bulundu
Bahar meyveleri tezgahta!
Bahar meyveleri tezgahta!
Feci kaza kamerada
Feci kaza kamerada
İşte 'dünyanın en iyi öğretmeni'
İşte 'dünyanın en iyi öğretmeni'