Bursa
Açık
-2°
enBursa Haber

Alinur Aktaş'tan flaş adaylık açıklaması

BURSA , 23 Kasım 2018 Cuma, 14:32

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'tan flaş açıklama geldi. Cuma namazı çıkışı konuşan Aktaş, "İnşallah yarın AK Parti'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak orada yerimizi almış olacağız" dedi.

Alinur Aktaş'tan flaş adaylık açıklaması

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın açıklaması şöyle:

"Genel merkezimiz bir süredir değerlendirmeler yapıyor. Türkiye'de Kurban Bayramı sonrası zaten bir yerel seçim sürecine girdi. Pazartesi gününden itibaren de ortam buna kitlendi. Ben tabii bu manada 2 gündür telefonlar alıyorum. Bize çağrı da yapıldı. Cumartesi günü de Haliç Kongre Kültür Merkezi'nde bununla alakalı bir tören gerçekleştirilecek. Son anda bir aksilik olmazsa biz orada yerimizi alacağız. Ben daha sonra detaylı açıklamayı yapacağım için şimdilik bu kadarı ile yetinelim. Allah ömür verdiyse, herhangi bir aksilik olmazsa inşallah yarın AK Parti'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak orada yerimizi almış olacağız. Hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.

AK PARTİ Bursa İl Başkanı Ayhan Salman da "Toplantıda Bursa olarak yerimizi alacağız" mesajını verdi.

Öte yandan Ak Parti İl Başkanlığı tarafından il ve ilçelerdeki yöneticilere "Değerli yöneticilerimiz yarın Haliç Kongre merkezinde 14.00'te Cumhurbaskanımızın yapacağı aday tanıtım toplantısına katılım sağlanacaktır. Bursa Adayımız Alinur Aktaş da orada ilan edilecektir. Hayırlı olsun" mesajı gönderildiği belirtildi.