Bursa
Açık
32.3°

Alinur Aktaş kıyak geçti, İznik iptal etti!

BURSA , 08 Temmuz 2020 Çarşamba, 17:01

FETÖ'nün medya imamı Nezir Asaroğlu'nun İznik'in Derbent Mahallesi'nde 'kırsal turizm' kılıfına uydurarak çökmek istediği arazinin planına ret kararı verildi.

Alinur Aktaş kıyak geçti, İznik iptal etti!

Bursa'da geçtiğimiz aylarda büyük tartışmaya sebep olan ve FETÖ'nün medya imamı Nezir Asaroğlu'nun Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın desteği ile ele geçirmeye çalıştığı arazi hakkında flaş bir gelişme yaşandı. Salı günü ihaleye çıkılması beklenen ancak son anda iptal edilen ihalenin, gerekli olan kurum görüşlerinin alınmaması sebebiyle iptal edildiği ortaya çıktı.

RANTA HAYIR DEDİLER!

Derbent Mahallesi'nde 'kırsal turizm' amacı ile ihaleye çıkarılan araziye ilişkin olarak İznik Belediye Meclisi İmar Komisyonunda 'ret' kararı çıkarken, gerekli kurum görüşlerinin tamamının alınmadan yeni müracaatın yapılmasının mümkün olmadığı ifade edildi. Söz konusu plan değişikliğinin kabul edilebilmesi için kurum görüşlerinin tamamının olumlu olması gerekiyor.

Bu sayede FETÖ'nün medya imamı Nezir'e büyük bir maddi çıkar sağlayacak, büyük bir rant kapısı açacak ve Bursa'nın tarım arazilerinden birine geri dönülmez bir zarar verecek, vicdanları rahatsız eden bu projede sağduyu kazandı ve iptal kararı verildi.