Bursa
Açık
24.8°
enBursa Haber

Alinur Aktaş hedeflerini anlattı

BURSA , 11 Şubat 2019 Pazartesi, 13:56

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, siyaseti hizmet için yaptıklarını belirterek, "Bizim geleceğe dair hedeflerimiz var. Bizim çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakmak istediğimiz bir Bursa var" dedi.

Alinur Aktaş hedeflerini anlattı

AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nca düzenlenen Mahalle Başkanları İstişare Toplantısı'na Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Gürsu ve Kestel ilçelerinden mahalle başkanları katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, toplantıda yaptığı konuşmada, yerel seçimlere 48 gün kaldığını söyleyerek, "Biz kurulduğumuz günden beri, hesabını kitabını iyi yapmış ve bu doğrultuda samimiyetle, gayretle, arı gibi çalışmış bir teşkilatız. Aynı samimiyeti ve aynı gayreti yine burada ortaya koyacağız" dedi.
Bursa'da da Cumhur ittifakı kapsamında seçime girileceğini hatırlatan Başkan Aktaş, "Seçime 48 gün ve 7 hafta var. Bu hafta Sayın Cumhurbaşkanı'mızı ağırlayacağımız çok önemli bir hafta. Aslında bizim için büyük bir nimet. İnşallah Cuma günü temennimiz ve ümidimiz odur ki, aynen seçim sandıklarına sahip çıktığımız gibi, aynen bu çalışmaları bir bir hayata geçirdiğimiz gibi, Sayın Cumhurbaşkanı'mızı da Bursa'da ne kadar sevdiğimizi, ne kadar sevildiğini göstereceğiz" diye konuştu.

GELECEĞE DAİR HEDEFLERİMİZ VAR


Başkan Aktaş, hizmet için siyaset yaptıklarını belirterek, "Biz siyaseti eğlence olsun diye yapmıyoruz. Biz siyaseti egolarımızı tatmin etmek için yapmıyoruz. Bizim bir davamız var, bizim hayallerimiz var. Bizim geleceğe dair hedeflerimiz var. Bizim çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakmak istediğimiz bir Bursa var, Türkiye var" dedi.

RAKİBİ BOZBEY'İ ELEŞTİRDİ

Cumhur ittifakı olarak CHP'li olduğunu söylemekten sakınan bir adayla yarıştıklarını ifade eden Başkan Aktaş, "20 senedir uygulamadığı politikalarla, politika üretmeye çalışan bir adayla yarışıyoruz. Soracağız, 20 yıldır Nilüfer'de hangi caddede, hangi sokakta bir Osmanlı padişahının, bu şehre sembol olmuş bir evliyanın ismi var? Biz bu milletin menfaatine olmayan hiçbir şey yapmadık. Yaptığımız hataları kabul edecek kadar erdemliyiz. Stadyumla ilgili göreceksiniz, projemiz tamamlandıktan sonra, Bursa'nın farklı caddelerinde stantları açıp maketlerini gösterip detaylarını anlatacağız. Orada trafikle alakalı eksik ve aksaklıkları inşallah biz gidereceğiz, başkası değil Şimdi Bursasporlu oldu. Eskiden maçta görmediğimiz adam, şimdi Bursasporlu" dedi.

VATANDAŞI ÜZECEK BİR ŞEY YAPMADIK

Kentsel dönüşüm tartışmalarına da değinen Aktaş, "Diyor ki, siz kentsel dönüşümü hatalı yaptınız. Konu şu, iyi niyetle verilmiş 0,50 emsal artışları Büyükşehir Belediyesi, üst ölçekli planları karar aldı. Bunun inşaat ruhsatını kim verdi, inşaat bittikten sonra, yapı kullanma iznini kim verdi? 5 tane aynı imzayla kendisi verdi. Bir de açılışlarına, temel atmalarına gitti. Ve aynı kişiler, aynı zihniyet, bir de o insanları şikayet etti ve 282 tane siteyi, belki 5 bin, belki 10 bin aileyi mağdur etti. Bunların 192 tanesi, ki 90'ı henüz karar alınmıştı, binalar yıkılmamıştı. Riskli yapı şerhi alınmasına rağmen, yıkılmış olmasına rağmen, farklı kategorilerde, 30 - 40 site hariç, tamamının problemini yine biz hallediyoruz. Hem de onlara rağmen hallediyoruz. Şimdi o konuda destekçi olmaya, katkı vermeye çalışan birileri, tavşana kaç tazıya tut hesabı bizi bu millete şikayet etmeye çalışıyor. Biz bu milleti üzecek hiçbir şey yapmadık" diye konuştu.