Bursa
Çok Bulutlu
5.8°
enBursa Haber

Alinur Aktaş açıklama yaptı! AK Parti Bursa'dan birlik ve beraberlik mesajı

BURSA , 25 Kasım 2018 Pazar, 12:46

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bugün saat 14.00'te basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Milletvekilleri ve teşkilat üyeleri de katıldı. AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş düzenlenen basın toplantısında, birlik ve beraberlik mesajı vererek, önümüzdeki süreçte Bursa'nın ortak akılla yönetileceğini bildirdi.

Alinur Aktaş açıklama yaptı! AK Parti Bursa'dan birlik ve beraberlik mesajı

Bursa milletvekilleri, belediye başkanları ve aday adayları ile partililerin katıldığı toplantıda AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, birlik ve beraberlik mesajı vererek, önümüzdeki süreçte Bursa'nın ortak akılla yönetileceğini bildirdi.

Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı Ayhan Salman " AK Parti felsefesinde seçimlerin biri bittiğinde diğer seçim çalışmalarına başlarız. 24 Haziran biter bitmez 31 Mart yerel seçim çalışmalarına başladık. Ortak akılla hareket edeceğimizi, toplumsal katmanlarla hareket edeceğimizi mesajını vermek adına bütün vekillerimiz geldiler teşkilatımızla, vatandaşımızla kucaklaştılar. Bu süreçte aday adaylığı başvurusu yapan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz" dedi.

Ayhan Salman: "Bursa Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için 5 arkadaşımız aday adayı olmuştu. Onlar da bu süreçte çok güzel çalışmalar yaptılar. Kardeşçe bir süreçle temayül yoklaması atlatmış olduk. Partimiz bu süreci kardeşlik hukuku içersinde geçirdi. Alinur Aktaş arkadaşımızın adı ön plana çıktı. Başkanımız 1 yıllık görev sürecinde teşkilat ve kamuoyundaki tutumuyla Bursamızda teveccüh gördüğü ve halkımızın güvenini kazandığını, 5 yıllık süreç içersinde de en güzel hizmetleri yapacağını gördük. Ortak akıl, istişare ve kamuoyuyla birlikte bu süreçlerin yönetilmesini çok önemli buluyoruz. Rabbim yolunu açık etsin" açıklamasını yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın yaptığı açıklamada; "17 yıldır parti teşkilatımızla bu yolu yürümek benim için şereftir. 1 yıl önce Cumhurbaşkanımız'ın oluruyla Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda görevlendirildim. İşin ortasında değil bitişine yakın bir dönemde göreve geliyorsunuz. 17 ilçemizin tamamını tanımaya, anlamaya problemlerine çözüm getirmeye çalıştık. Hep acil eylem planı dedik ve eldeki mevcut imkanlarımızla 4-5 konuyu öncelikli hale getirdik.Bütçemizle alakalı ciddi sıkıntılar vardı. Belirli tasarruflar gittik. Bazı projeleri iptal ettik veya revizyona gittik. Bazı yarım kalan işleri tamamladık. Herşeyden önemlisi gönül belediyeciliği yaptık. Bundan sonra da hep öyle olacak. Bursa trafik ve ulaşımına yönelik hamlelerimiz oldu. Dün Cumhurbaşkanımız'ın bahsettiği akıllı şehircilikle alakalı yaptığımız çalışmalar neticesinde belirli rahatlamalar oldu ve ulaşımda indirimler yaptık. Ama cirosu daha da fazlalaştı. Toplu ulaşım tercih edildi. Bu 12 buçuk aylık sürede herkese her yere yetişmeye çalıştık. Bundan sonraki süreçte Bursa'yı orta ve uzun vadede nasıl belirleyeceğimizi konuştuk.Bursa için bir çalışma taslağı tasarladık" dedi.

Başkan Aktaş açıklamalarına şöyle devam etti; "Geldiğimiz noktada bir seçim mahalline daha girdik. Hizmete talip olmak önemlidir aday gösterilmek onur vericidir. Benim, partimizin parti büyüklerimin ve genel başkanımızın ciddi tecrübeleri var. Araştırmalar yapıldı ve şahsımla alakalı karara varıldı. Bu yıl koşarken tek bir kalp, kırmadan hedefe varmalıyız. Haksız yere göz yaşı akmasına müsade etmemeliyiz. Bize inanan, inanmayan herkesin gönlünü kazanmak için samimiyetle hareket etmeliyiz. Canla, başla çalışmaya devam edecegiz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Bursa'yla ilgili beklentilerini şahsıma iletti. Bursa'nın yarınlara daha hızlı koşması için elimizden gelen gayreti hep beraber ortaya koyacağız" ifadelerini kullandı.