Bursa
Açık
19.9°
enBursa Haber

Ali Koç'tan Samandıra açıklaması

SPOR , 24 Nisan 2019 Çarşamba, 10:40

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Alanyaspor yenilgisi sonrasında Samandıra'ya yaptığı ziyaretle ilgili konuştu. Koç, ''Bize yakışmayan bir şekilde yenildiğimiz için tesislere gittim. Basındaki haberlerin aksine hocamızla sadece dertleştik" dedi.

Ali Koç'tan Samandıra açıklaması

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli takımın Spor Toto Süper Lig'de Aytemiz Alanyaspor'a 1-0 yenildiği maçla ilgili, "7 yaşından beri maçlara gidiyorum, 45 yıldır. Alanyaspor maçının ikinci yarısındaki futbolu ilk defa görüyorum. Samandıra'ya arkadaşlarla dertleşmeye, onlara inandığımız söylemeye gittik...Hocamızla da dertleştik. Gazetelerde yazıldığı gibi 'ültimatom' vermek yok. Benim tarzım da değil" diye konuştu.

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübünün organizasyonuyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nde düzenlenen "23 Nisan Şenliği"ne başkan Ali Koç da katıldı.

"45 YILDIR İLK DEFA..."

Basın mensuplarına gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Ali Koç, kötü bir sezon geçirdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Hatta en mahcup olduğum kişiler bu çocuklar. Sağ olsunlar onlar da veliler de camia da bize olan inançlarını kaybetmediler. Bize olağanüstü kredi veriyorlar. Onların arzularını, beklentilerini önümüzdeki sezon yerine getireceğiz. Sezon zaten kötü gidiyor. Samandıra'ya gitmem de olağanüstü değil. İyi günlerde de gidiyoruz. Bu sefer özellikle gitmek istedim. Yenildiğimiz için gitmedim. Bu sezon ilk defa yenilmiyoruz ama Fenerbahçe'ye yakışmayacak şekilde yenildik. 7 yaşından beri maçlara gidiyorum, 45 yıldır. Alanyaspor maçının ikinci yarısındaki futbolu ilk defa görüyorum. Samandıra'ya arkadaşlarla dertleşmeye, onlara inandığımızı söylemeye gittik."

"GÜVEN VE DESTEK VERMEYE GİTTİM"

Futbolcuların camiaya borcunun olduğunu vurgulayan Ali Koç, "Kalan 5 maçta en iyisini yapmalarını, ellerinden geleni vermelerini, sezonu en iyi şekilde kapatmalarını söyledik. Bu şekilde giderse tarihe kötü anlamda gireceklerini, bundan kurtulmak için şansları olduğunu ifade ettim. Ceza veya kızma değil kesinlikle, güven ve destek vermeye gittim." ifadelerini kullandı.

"Hocamızla da dertleştik. Gazetelerde yazıldığı gibi 'ültimatom' vermek yok"

Ali Koç, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde Ersun Yanal'la yaptığı konuşmaya da kısaca değinerek, şunları kaydetti:

"Hocamızla da dertleştik. Gazetelerde yazıldığı gibi 'ültimatom' vermek yok. Benim tarzım da değil. Her şeyin yeri zamanı var. O zamanlar gelince görüşürüz. Hepimizin amacı kalan 5 haftayı en iyi şekilde bitirmek."