Bursa
Parçalı Bulutlu
26.9°

Ali Güven: Duyarsız kalmak bizim gibi sanatçılara yakışmaz

MAGAZİN , 11 Eylül 2020 Cuma, 17:40

90'ların unutulmaz sanatçılarından Ali Güven bu akşam Taş Plak'da sahne almak için Bursa'ya geldi. Kısa sürede yaptıkları çalışmalarla adını duyuran Yoncadır Kadın Derneği'ni ziyaret etti. Destek olma konusunu sorduğumuz Güven: 'Bursa'da kadınlar çok aktif çalışıyorlar ve bu mutluluk verici. Mutlaka destek vermemiz gerekiyor,duyarsız kalmak bizim gibi sanatçılara yakışmaz' dedi.

Ali Güven: Duyarsız kalmak bizim gibi sanatçılara yakışmaz

"Yolcu", "Yadigar" gibi dillere pelesenk olmuş şarkıları bizlere kazandıran Ali Güven, Taş Plak'da alacağı sahne için Bursa'ya geldi. Yıllardır Bursa'da organizasyonlarını gerçekleştiren Nihat Ceylan'a teşekkürlerini sunarken, bu akşam akustik olarak vereceği konserine tüm Bursalıları davet etti. Kısa sürede yaptıkları önemli yardımlarla adını duyuran Yoncadır Kadın Derneği'ni ziyaret eden Güven, enbursa.com'un sorularını yanıtladı.

ALİ GÜVEN MUHARREM VURUCULAR'IN SORULARINI YANITLADI

Pandemi döneminin zorlu geçtiğini dile getiren Ali Güven: 'Bu dönem hepimiz için zor geçti. En çok yine eğlence sektörü ve gece çalışanlar etkilendi. Ekonomik krizde de bu şekilde oluyor. Bu zamanı en az kayıpla en iyi şekilde atlatmayı ve özgürce şarkılar söyleyebileceğimiz sağlıklı günlere kavuşmayı ümit ediyorum' dedi.

YENİ ALİ GÜVEN İLE GELİYOR

"Yolcu" şarkısı ile akıllara kazınan Güven, 2020 yılının başlarında çıkardığı 'Best Of' albümü ile klasikleşen şarkıları geride bıraktığını, yeni projelerle 'Yeni Ali Güven' ile karşımıza çıkacağının müjdesini verdi. Türk Müziği albümü de yapacağını dile getiren Güven, önümüzdeki kış aylarından bir projeyi dinleyicilerle buluşturacağını söyledi.

GECE ÇALIŞANLARI DEVLET DESTEKLEMELİ

Yeni yönetmenliğe göre saat 00:00'dan sonra müzik yayınının kısıtlanması konusunu sorduğumuz Ali Güven; " Pandemiden dolayı geldiğini düşünüyorum. Saat 12'den sonra insanların refleksleri farklılaşıyor, dağınık olabiliyor, dalgın olabiliyor. Bunun orta yolu bulunmalı diye düşünüyorum. Gece çalışanlar için devletin desteklemesi gerekiyor. Bunlar için yakın zamanda çalışma olacağını düşünüyorum." Dedi.

DUYARSIZ KALMAK BİZİM GİBİ SANATÇILARA YAKIŞMAZ

"Mama Annesi" projesiyle birçok anne ve çocuğa yardım eden Yoncadır Kadın Derneği'ni ziyaret ederek dernek başkanı Cansu Vatansever ile görüşen Güven; 'Yoncadır Kadın Derneği müthiş işler yapmış. Bir de kadınların bu işi yapması beni çok etkiledi. Bursa'ya geldiğimde dikkat ediyorum patronlar, işletme sahipleri ve müdürleri ya da dernek başkanları kadın oluyor. Bu çok hoşuma gidiyor. İstanbul'da bu kadar faal değil kadınlar.

Bursa'da daha faal, daha çok uğraşıyorlar. Yaptıkları şeyler, insanlara yardım konusu, bebeklerle ilgilenmeleri valla şaşırdım çok da etkilendim. Mutlaka bir şekilde destek vereceğiz. Bu konularda duyarsız kalmak bizim gibi sanatçılara yakışmaz. Şuanda dernekteyiz. Enerjileri yüksek, mutlaka benimde katkım olacaktır.