Bursa
Açık
20.9°

Ali Akman transfer haberleri için ne dedi?

BURSASPOR , 02 Nisan 2020 Perşembe, 11:03

enbursa'nın sorularını yanıtlayan genç oyuncu samimi ifadeler kullandı.

Ali Akman transfer haberleri için ne dedi?

Bursaspor camiası ondan çok şeyler bekliyor...Bu sezon görev aldığı karşılaşmalarda farkını hissettiren Ali Akman, Vakıfköy'ün Türk futboluna sunmaya hazırladığı son isimlerden...

enbursa'nın sorularını yanıtlayan Ali Akman'la A'dan Z'ye her şeyi konuştuk.

'Evde Kal' çağrısının yapıldığı günlerden bahseden 17 yaşında futbolcu 'Kendimi kötü hissediyorum. Zor bir süreç. Herkesin çok dikkat etmesi gerekiyor. Evde antrenman yapıyoruz ama olmuyor. Kulübümüzün verdiği programa uymaya çalışıyoruz. Ancak takım antrenmanının yerini tutmuyor. Yapacak bir şey yok, bu süreci bu şekilde geçireceğiz' dedi.

Ortada ciddi bir belirsizlik olduğunun ifade eden Ali Akman 'Hiç bir takım plan yapamıyor. Çünkü bu işin ucu da görünmüyor. Korku da var. Futbolla adapte olabilmek zor. Bizler yine ailemizin yanındayız. Eşi, çocukları olanlar daha farklı. İnşallah en kısa sürede bu zor süreci atlatırız' diye konuştu.

Bursaspor'un Süper Lig'e çıkacağını da ifade eden genç forvet 'Liglerin durumu belli değil ancak biz buradan çıkarız. Bence zor değişl. Kaliteli bir takımız. Bazen adaptasyon sıkıntısı yaşadık. Fakat artık işin sonuna geldik. Hata yapmayacağız. Ağırlığımızı koyacağımıza inanıyorum' şeklinde konuştu.

İlk yılı olmasına rağmen A takıma kısa sürede alıştığını belirten Ali Akman 'İlk senemde şans bulduM. İyi işler yaptığıma da inanıyorum. Daha iyisi de olabilirdi. Kendimi her antrenmanda geliştirmeye çalışıyorum' dedi.

Hakkında bir çok kez transfer haberleri de çıkan genç oyuncu şunları söyledi: 'Bu tarz şeyler beni etkilemez. Arkadaşlarım, çevrem tabii ki bunları gösteriyor. Fakat ben işime bakıyorum. Önemli olan bulunduğum yer. Benim hayalim Enes Ünal gibi Bursaspor'dan Avrupa'ya gitmek. Enes abi bunun olabileceğini herkese gösterdi. Benim bütün planım bu. Kendimi futbola odaklamak istiyorum. Bursaspor'a katkı sağlama amacındayım'