Bursa
Çok Bulutlu
11.8°

Albayrak'tan emeklilik açıklaması

EKONOMİ , 22 Ocak 2020 Çarşamba, 18:35

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, emeklilik sistemi açısından bu yılın önemli bir yıl olduğunu belirterek, "Meseleye bütünleşik bir emeklilik sistemi olarak bakıyorum. Türkiye'ye özgün bir çalışmayı yürütüyoruz" dedi

Albayrak'tan emeklilik açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomi basını yöneticileri ile bir araya geldiği 2019 Değerlendirme Toplantısında yeni emeklilik sistemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye'ye özgün bir çalışmayı yürüttüklerini kaydeden Albayrak, şunları söyledi:

"Ben meseleye bütünleşik bir emeklilik sistemi olarak bakıyorum. Bu çalışmayı uzun zamandır yürütüyoruz. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yürütüyor bizler de destek veriyoruz. Türkiye, özellikle 2020 yılından sonra artık emeklilik sistemi özelinde ciddi bir reform yapmak durumunda. Tüm paydaşların menfaatine, herkesi de kazan kazan resmi içerisinde olması gerektiği bir noktada. Bu çalışmalar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordineli bir şekilde yürüyor. Bu yıl önemli bir yıl. Kıdem tazminatı özelinde konuşmuyorum. Tüm emeklilik sistemi dünyadaki en başarılı benzer ve Türkiye'ye uygun örneklerle uyumlu maddeleri çalışarak, Türkiye'ye özgün bir çalışmayı yürütüyoruz. 2023 hedefleri doğrultusunda, bu adımı atmamız lazım. Bu bir ihtiyaç ve zaruret. Türkiye'nin tüm paydaşlarının mutsuz olduğu bu yapıdan daha mutlu olduğu bir yapıya kavuşması elzem bir durum."