Bursa
Parçalı Bulutlu
18.7°
enBursa Haber

Aktaş sert çıktı! Nerede dinle diyanetle problemi olan varsa...

BURSA , 28 Şubat 2019 Perşembe, 12:35

31 Mart yerel seçimi yaklaştıkça Bursa'da siyaset sertleşiyor. CHP Büyükşehir adayı Mustafa Bozbey'e sert eleştiriler yönelten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK PARTİ adayı Alinur Aktaş, "Nerede bu devlete ve bayrağa savaş açmış; Türkan Saylan, Uğur Mumcu, Nazım Hikmet, Bahriye Üçok, nerede dinle diyanetle problemi olan adam varsa hepsinin ismini belirli merkezlere verdi" dedi.

Aktaş sert çıktı! Nerede dinle diyanetle problemi olan varsa...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK PARTİ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, seçim çalışmalarını İnegöl'de sürdürdü.

Muhtarlar, hemşeri dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Aktaş, seçime ittifaklarla gidildiğini belirterek, Cumhur İttifakı'nın ülkenin bekası için alınmış bir karar olduğunu, Millet İttifakı'nın ise bir takım hesap kitaplarla kurulduğunu ve ülkeyi farklı bir sürece sokma derdinde olduğunu söyledi.

Aktaş, konuşmasında, CHP Büyükşehir adayı Mustafa Bozbey'e sert sözlerle yüklenirken, dikkat çekici açıklamalar yaptı. Aktaş, şunları söyledi:

'EMİRSULTAN'IN VARLIĞI AKLINA GELDİ'

"Benim rakip biliyorsunuz Emirsultan'dan başladı. Emirsultan'ın varlığı aklına geldi. Kalktı dedi ki, 'Mevlid'in yazarı Abdurrahman Çelebi.' İkaz ettiler, dediler, Süleyman Çelebi. 'Ulucami'nin ilk imamı, ismini vereceğiz bir yere' dedi. Allah'ım sen nelere kadirsin! 20 senedir Nilüfer'de belediye başkanlığı yapıyorsun.

'DEVLETE VE BAYRAĞA SAVAŞ AÇMIŞ ADAMLAR...'

Arkadaş, hangi caddeye, hangi kültür merkezine bir tane Allah dostunun, bir tane padişahın ismini verdin ya? Nerede bu devlete ve bayrağa savaş açmış; Türkan Saylan, Uğur Mumcu, Nazım Hikmet, Bahriye Üçok, nerede dinle diyanetle problemi olan adam varsa hepsinin ismini belirli merkezlere verdi. Şimdi seçim sath-ı mailine geldik. Bursa gibi bir Osmanlı şehrinde, maneviyatı yüksek bir şehirde Emirsultan'da dua ile başlıyor. Herkesin en doğal hakkı, herkes istediği yerden başlar, buna bir şey dediğimiz yok. Ve beraberinde Süleyman Çelebi'yi, ülkeminizin, şehrimizin değerlerini aklına getiriyorsun. Bunu vatandaşımızın çok net bir şekilde okuyacağını ifade ediyorum.

'FESTİVALLERİ, VAKIFLARI SÖYLEMİYORUM...'

Yaptırdığın festivalleri, kurduğun vakıfları söylemiyorum. Bunlar zaten evlere şenlik. Gerçekten hepimizin evladı var. Dinimizi az yaşarız, çok yaşarız, ama o icra edilen festivallerde nasıl rezilliklerin olduğunu, ben size çok net bir şekilde ifade etmek istiyorum."

CHP LİDERİNDEN AKTAŞ'A YANIT

CHP İL BAŞKANI VE MUSTAFA BOZBEY'DEN AKTAŞ'A YANIT

Göldeki ada kırmızıya büründü
Göldeki ada kırmızıya büründü
Mona Lisa yapay zekayla 'konuşturuldu'
Mona Lisa yapay zekayla 'konuşturuldu'
Sümela Manastırı'nda en zor görev onlarındı!
Sümela Manastırı'nda en zor görev onlarındı!
Bu kez Yahudi Mahallesinde soyundu
Bu kez Yahudi Mahallesinde soyundu