Bursa
Açık
11.5°
enBursa Haber

Aktaş: "Bursaspor'u idare etmek..."

BURSASPOR , 10 Ağustos 2018 Cuma, 15:37

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, enbursa.com'u ziyaret ederek Bursaspor'la ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aktaş, "Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, Bursaspor'u idare etmek, hocasını, topçusunu ayarlamak gibi bir derdim ve hesabım yok" dedi.

Aktaş: "Bursaspor'u idare etmek..."

Bursaspor Kulübü'ne verdiği desteklerle alkış toplayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, enbursa.com'u ziyaret etti.

Özel açıklamalarda bulunan Aktaş, Bursaspor'la ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Alinur Aktaş şunları söyledi: "Bursa şehri için, Bursaspor çok farklı bir yerde. Belki maça 30-40 bin kişi geliyor ama şehre çıktığınız zaman herkesin radarında. İnsanların hayatında çok ciddi bir bölümünü kapsıyor.

Türkiye'de anormal transfer masrafları sebebiyle birçok kulüp borç batağında. Bunların sürdürebilirliği çok önemli. Bakın Galatasaray 4 sene üst üste şampiyon oldu, UEFA Kupası'nı kazandı ama borç batağında.

Bursaspor şehrin değeri. Başkanlar gelip geçer. Belediye Başkanları, yöneticiler hep gelir geçer ama Bursaspor ismi hep yaşar. Belki en sıkıntılı değiliz ama mali anlamda sıkıntılı kulüpler arasındayız.

Bursaspor'un forma reklamlarıyla alakalı çok talipler çıkması lazım. Kimseyi eleştirmiyorum. Ama böyle olmalı. Ticaretin de durumu ortada. Bunları ciddi sorgulamak gerekir.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, Bursaspor'u idare etmek, hocasını, topçusunu ayarlamak gibi bir derdim ve hesabım yok. Biz sahip çıkmamız gereken, desteklememiz gereken konularda gerekeni yaparız. Bunları söylemeye bile gerek yok. Bursaspor her zaman yanında ve yakınındayız. Ama çıkıp sahada oynayacak olan o düzeni sağlayacak olan ben değilim.

Başlangıçlar önemli. Fenerbahçe ile güzel bir başlangıç olur. Biz elimizden gelen katkıyı vermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Çingene Kızı mozaiğine yoğun ilgi
Çingene Kızı mozaiğine yoğun ilgi
Bahar meyveleri tezgahta!
Bahar meyveleri tezgahta!
Sovyetler'in kayıp denizaltısı bulundu
Sovyetler'in kayıp denizaltısı bulundu
Müzik dünyasını sarsacak itiraf
Müzik dünyasını sarsacak itiraf